Mid-century modern we wnętrzu domu w Radości

Mid-century modern we wnętrzu domu w Radości

We wnętrzach domu w Radości króluje estetyka inspirowana wzornictwem z połowy XX wieku. Inspiracją do stworzenia projektu wnętrza był film „Single man” w reżyserii Toma Forda. Zobaczcie projekt domu autorstwa pracowni Colombe. 

Przestronny dom o powierzchni 320 m2 znajduje się w warszawskiej Radości, a jego bezpośrednie sąsiedztwo stanowi las przenikający do wnętrza. Duże przeszklenia i pojawiająca się za nimi zieleń tworzę wyjątkową atmosferę. Jeśli dodać do tego oryginalną aranżację wnętrza według pomysłu architektów z pracowni Colombe, otrzymamy przepis na doskonałą przestrzeń do życia. Projektanci postanowili ubrać wnętrza domu we wzornictwo nawiązujące do estetyki mid-century modern, zaś bezpośrednią aranżacją były sceny z filmu „Single Man” w reżyserii Toma Forda. 

Pracownia Colombe znana jest z niebanalnych projektów wnętrz, takich jak aranżacja apartamentu w Warszawie. Również tym razem architekci dostarczają nam wiele estetycznych doznań – dom w Radości zachwyca różnorodnością faktur, materiałów oraz licznymi perełkami designu. Duża przestrzeń wypełniona została naturalnymi materiałami i dekoracyjnymi tkaninami. Królują tutaj przygaszone, naturalne barwy, takie jak szarości i brązy.

 

Mid-century modern we wnętrzu domu w Radości

Ikony designu we wnętrzach 

Projektanci postanowili ubrać wnętrza domu w charakterystyczne umeblowanie rodem z lat 50. ubiegłego stulecia. W salonie pojawia się rattanowy szezlong, który pięknie prezentuje się na tle obszernych przeszkleń. Rozłożysta sofa oraz wygodne fotele stanowią uzupełnienie komfortowej strefy relaksu. Wyjątkowe meble stanęły też w jadalni – znajdziemy tam czarne krzesła na płozach charakterystyczne dla estetyki mid-century modern. Równie interesująco prezentuje się owalny fotel w pokoju dziecięcym, którego forma nawiązuje do rozpoznawalnego modelu Ball Chair projektu Eero Aarnio.

Mid-century modern we wnętrzu domu w Radości

Dom w stylu eko

 Wchodząc do wnętrza domu w Radości łatwo wyczuć filozofię, według której żyją domownicy. Inwestorom zależało na tym, aby dom zaprojektowany był w duchu eko, a projektanci doskonale wywiązali się z tego zadania. Zarówno dobór materiałów i kolorów, jak i dekoracje oraz duża ilość zieleni sprawiają, że wnętrza domu uderzają naturalnością i harmonią. Dodatkowo filozofia eko świetnie prezentuje się w wydaniu modernistycznym – duża ilość drewna oraz lniane dekoracje świetnie łączą się z dawną stylistyką. 

Projektując dom w Radości architekci musieli zmierzyć się również z pewnymi trudnościami. Dużym wyzwaniem okazała się aranżacja klatki schodowej, której trudna konstrukcja uniemożliwiała wykonanie dekoracyjnych barierek. Do zadań specjalnych należało także obłożenie kominka wykonywanymi na zamówienie kaflami. Materiał kurczył się i rozszerzał przy wypalaniu, przez co trudno było dopasować do siebie poszczególne płytki.

Zobacz galerię zdjęć mid-century modern we wnętrzu domu w Radości 

Mid-century modern we wnętrzu domu w Radości – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Colombe

realizacja: 2020

lokalizacja: Radość, Warszawa

projektowana powierzchnia: 320 mkw

zdjęcia: PION studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!