Pop-art we wnętrzu, czyli wnętrza restauracji POP in – Diner & Bar

Pop-art we wnętrzu, czyli wnętrza restauracji POP in – Diner & Bar

W Gdyni otworzyła się nowa restauracja serwująca klasyczną amerykańską kuchnię. W POP in – Diner & Bar nie tylko dobrze zjemy, ale też zobaczymy niezły kawałek sztuki. 

Nowo otwarta restauracja POP in – Diner & Bar mieści się w samym centrum Gdyni w sąsiedztwie słynnego baru mlecznego „Słoneczny”. Restauracja zajmuje powierzchnię 189 m2, a za aranżacją jej wnętrz stoi pracownia Sikora Wnętrza, która tym razem postawiła na... pop-art. Aranżacja lokalu zaskakuje mnogością detali, pieczołowicie dobranych mebli i dodatków oraz dobrze zrównoważoną kolorystyką. To, co przykuwa uwagę gości na każdym kroku, to spora dawka sztuki inspirowana kulturą masową. 

Architekci mieli trudne zadanie totalnej rearanżacji wnętrza dawnej pijalni piwa, a wielką zmianę rozpoczęli przy użyciu młotka, piły i dynamitu. W ten sposób udał się pozbyć nieatrakcyjnych drewnianych podestów, kolumn, baru i odpadających kasetonów. Tym, co odsłonili, okazały się piękne stare cegły i poszarpane przez czas ściany. Nie pozostało wątpliwości, w jakim kierunku stylistycznym zaprojektowane zostanie wnętrze – minimalistyczna, industrialna przestrzeń zostanie i stanowić będzie bazę projektu.

Pop-art we wnętrzu, czyli wnętrza restauracji POP in – Diner & Bar

Artystyczna ekspresja 

Głównym założeniem projektu była zabawa sztuką. Architekci śmiało nawiązują do estetyki amerykańskiego pop-artu – nie brakuje tutaj intensywnych, wręcz agresywnych barw, mnogości wzorów i neonów. Wszystko to jednak zaserwowano w sposób kontrolowany, dzięki czemu wnętrza restauracji nie robią wrażenia przeładowanych albo kiczowatych. Przestrzeń kreuje dowcip i zabawa konwencją. Interesującą ozdobą jest ściana zbudowana z 24 tysięcy klocków, inspirowana dziełami tworzonymi w przestrzeni publicznej i wklejkami do murów. Grafikę opracował Jacek Wielebski – znany grafik i współtwórca Traffic Desing. Nie brakuje tutaj również foteli obszytych pop-artowymi grafikami oraz skórzanej kanapy, która najlepiej wpasowuje się w surowe, ceglane ściany.

Pop-art we wnętrzu, czyli wnętrza restauracji POP in – Diner & Bar

Industrialny sznyt 

Jako kontrapunkt dla przykuwających wzrok dodatków architekci zaproponowali minimalistyczne umeblowanie w industrialnym duchu. Na uwagę zasługuje zabudowa baru zbudowana ze stalowych profili malowanych na czarno. Uzupełnieniem jest półtransparentne przepierzenie w rdzawym kolorze. Tuż obok znajduje się wysoka zabudowa eksponująca kolekcję win i innych alkoholi, które serwowane są w lokalu. 

W projekcie zaproponowano specjalnie dobrane i różnorodne oświetlenie, które podkreśla walory wnętrza. Na suficie zainstalowano szynoprzewody doskonale nadające się do subtelnego wyeksponowania zaprojektowanej sztuki. Ponadto projekt oświetlenia stwarza kameralne wnętrza, w których miło jest spotkać się z przyjaciółmi.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji POP in – Diner & Bar 

Pop-art we wnętrzu, czyli wnętrza restauracji POP in – Diner & Bar – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze restauracji

inwestor: POP in – Diner & Bar

pracownia: Sikora Wnętrza

realizacja: 2020

lokalizacja: Gdynia

projektowana powierzchnia: 189 m2

zdjęcia: Tom Kurek

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!