Aranżacja wnętrza domu w stylu modern boho

Aranżacja wnętrza domu w stylu modern boho

Jasne kolory, przytulne dodatki i naturalne materiały – oto podstawy stylistyki modern boho. Architektki z pracowni Marta Ogrodowczyk Studio zaprojektowały parter dom w stylu modern boho godnym XXI wieku.

Dziewczyny z pracowni Marta Ogrodowczyk Studio wiedzą, co robią – po raz kolejny architektki zaprojektowały wnętrza, które ujmują lekkością i naturalnością. Podobnie jak w przypadku poprzedniego projektu wnętrza, również tym razem motywem przewodnim stała się stylistyką boho. Jednak tym razem projektantki zaproponowały świeżą wariację na temat tej estetyki – modern boho.

Estetyka boho oparta jest na swobodnym komponowaniu i wolności wyboru. Początkowo związana była ze środowiskiem bohemy artystycznej i łączyła w sobie elementy wielu kultur, przez co ostateczna kompozycja robiła wrażenie nieco eklektycznej. Pod koniec ubiegłego wieku styl ten ponownie wrócił do łask, jednak we współczesnym wydaniu. Wnętrza w stylu modern boho nie przytłaczają już nadmiarem różnorodnych dekoracji – króluje w nich światło i przestrzeń.

Wnętrze w stylu modern boho

Modern boho w projekcie wnetrza domu

Architektki Marta Ogrodowczyk oraz Marta Piórkowska dostały zadanie zaprojektowania parteru domu pod Warszawą. Głównym i charakterystycznym elementem projektu jest jasna paleta parw, która nadaje wnętrzom lekkości. W projekcie wykorzystano spiek marmurowy w beżach i szarościach oraz jasne drewno, całość okraszają złote dodatki w postaci lamp czy ram luster.

W strefie wejściowej zaproponowano nietypowe wykończenie sufitu w postaci białych drewnianych belek. Marmurowa posadzka świetnie dopełnia całość. Posadzka płynnie przechodzi z holu ku części dziennej prowadząc nas przez duże przeszklone drzwi z naświetlami. Tutaj zaproponowano bieloną posadzkę z drewna, która dobrze współgra z jasnym wnętrzem salonu i jadalni. W strefie kuchennej marmur łączy się z bielą, a dominantą tej części domu jest wyspa kuchenna o podwójnej funkcji – barku oraz komody. W części dziennej projektu domu w stylu modern boho nie mogło zabraknąć wygodnej kanapy, na której można relaksować się przy ogniu kominka. Uzupełnieniem jest zieleń rozłożystych roślin.

Strefę nocna stanowiła sypialnia domowników wraz z osobną łazienką. Charakterystycznym elementem sypialni jest tapeta w delikatny wzór liści bananowca. W pomieszczeniu odnajdziemy meble wykonane z drewna mango, które dobrze pasują do rattanowego łóżka z zagłówkiem. W przylegającej do sypialni łazience zaproponowano ponowne wykorzystanie spieku marmurowego o beżowym wybarwieniu. Wanna oraz prysznic ukryty we wnęce, a także dwie umywalki sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru ekskluzywnego pokoju kąpielowego.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Modern boho we wnętrzu – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Marta Ogrodowczyk Studio
autorki projektu: Marta Ogrodowczyk, Marta Piórkowska
projekt: 2020
lokalizacja: okolice Warszawy
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!