Klamka według Zahy Hadid

Klamka według Zahy Hadid

Austriacki producent okien i drzwi stawia nie tylko na jakość, ale także na wartość estetyczną swojej oferty. Dlatego teraz w drzwiach Internorm można zamontować klamkę zaprojektowaną przez jedną z największych gwiazd międzynarodowej architektury – Zahę Hadid.

Zaha Hadid, Brytyjka urodzona w Iraku, jest pierwszą kobietą , która zdobyła prestiżową nagrodę Pritzker Architecture. Nagroda ta jest nazywana architektonicznym Noblem i jest najwyższym profesjonalnym wyróżnieniem dla żyjących architektów.

Klamka, która została zaprojektowana przez architektkę jako ZH Duemilacinque, pierwotnie powstałą na potrzeby hotelu Puerta America w Madrycie.

-W hotelu tym Hadid zaprojektowała w całości pierwsze piętro. Zastosowała styl futurystyczny, który widać w kosmicznych kształtach klamki – mówi Dariusz Olszewski, przedstawiciel producenta.

W dziele Hadid dostrzec można niezwykłą dbałość o szczegóły, każdy kontur klamki i jej kształt jest gruntownie przemyślany.

-Co więcej klamka nie tylko świetnie wygląda, ale także jest bardzo wygodna, choć jej kształt mógłby sugerować coś innego. Zaha Hadid jest stu procentową perfekcjonistką w tym co robi – dodaje przedstawiciel producenta.

Austriacka marka daje klientom olbrzymią dowolność w dopasowywaniu drzwi do swoich potrzeb. Klamka zaprojektowana przez jedną z najlepszych żyjących architektów podkreśli unikatowy i ekskluzywny charakter wnętrza. W połączeniu z dopracowanymi w najdrobniejszym szczególe drzwiami owocuje designem niedostępnym w innych firmach.

Źródło: materiały prasowe

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!