Hampton w Balicach - hotelowe wnętrze pełne koloru

Hampton w Balicach - hotelowe wnętrze pełne koloru

Nieformalny charakter obiektu sprawia, że nawet podczas biznesowego wyjazdu hotelowi goście mogą poczuć się jak na wakacjach – oto projekt wnętrz hotelu Hampton by Hilton przy krakowskim lotnisku Balice.

W sąsiedztwie lotniska Kraków-Balice powstaje ciekawa inwestycja hotelowa. Jest to siedmiokondygnacyjny budynek należący do sieci Hampton by Hilton. Marka nie tak dawno otworzyła jeden ze swoich obiektów w Kaliszu. Tym razem za projekt zarówno bryły budynku, jak i jego wnętrz odpowiada krakowskie biuro projektowe Iliard Architecture & Interior Design. W obiekcie zaplanowane są 173 hotele pokojowe oraz przyjemne i kameralne strefy wspólne.

Znakiem rozpoznawalnym sieci Hampton by Hilton jest nieformalny charakter przestrzeni hotelowych. Nadrzędną zasadą, w myśl której projektowane są wnętrza, jest by każdy gość mógł poczuć się jak na urlopie, nawet jeśli odbywa podróż służbową. Właśnie dlatego wnętrza nowego obiektu oblewają żywe kolory i wypełniają meble o domowym charakterze. Projektowana przestrzeń doskonale nadaje się zarówno do wypoczynku, jak i do pracy.

Hotelowe wnętrze

Kameralna przestrzeń hotelu

Architekci z pracowni Iliard nie bali się odważnych kolorów, wzorzystych deseni materiałów czy tapet. Zestawiając ze sobą energetyzujące barwy i wprowadzając różnorodne umeblowanie projektanci wykreowali nienachalne i bardzo stylowe wnętrze, które pobudza wyobraźnię. Najbardziej rozpoznawalną częścią nowego obiektu z pewnością stanie się lobby oraz strefa bufetowa. To tutaj zaaranżowano dużą przestrzeń służącą spotkaniom towarzyskim, która zapraszać będzie do interakcji z innymi gośćmi, a także do odpoczynku i złapania chwili oddechu. Ułatwiają to wygodne, wielobarwne siedziska swobodne rozstawione w przestrzeni wejściowej, a także różnorodne stoliki w otoczeniu krzeseł i foteli, przy których goście będą mogli wygodnie zjeść śniadanie.

W części wspólnej obiektu przewidziano również strefę do pracy – ma ona być przyjemna i zachęcać do wykonywania służbowych obowiązków w swobodnej atmosferze. Całość uzupełniają liczne neony, ciekawe oświetlenie oraz graficzne detale. Ściany i słupy wykończono taflami luster, a podwieszane sufity uzupełniono o kolorowe ozdobne linie. Całość sprawia wrażenie przestrzeni pełnej wakacyjnego luzu i energii.

Hotelowe wnętrze

Nieco inna estetyka planowana jest we wnętrzach hotelowych pokoi. Tam architekci przewidują bardziej stonowaną aranżację z dominacją ciepłych kolorów i eleganckich wykończeń. Oprócz dużych, wygodnych łóżek goście znajdą tam dekoracje odwołujące się do lokalnych motywów – na ścianach mają zawisnąć specjalnie zaprojektowane grafiki nawiązujące do krakowskich zabytków.

Wszystkie hotele sieci Hampton by Hilton projektowane są zgodnie z ideą „Heart of House”, według której zadowolenie wśród obsługi hotelowej jest niezwykle ważnym elementem funkcjonowania obiektu. Dlatego w projekcie nacisk położono nie tylko na strefy dla gości, ale także dla pracowników, wykorzystując wyposażenie oraz materiały o wysokim standardzie.

Hotel Hampton w Balicach – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: wnętrze hotelowe
inwestor: Hampton by Hilton
projekt: 2020
planowana realizacja: VI kwartał 2021
lokalizacja: Kraków-Balice
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!