Nowoczesna kawalerka w industrialnym stylu

Nowoczesna kawalerka w industrialnym stylu

35-metrowa kawalerka zaprojektowana została z pomysłem – kolejne strefy funkcjonalne przenikają się wzajemnie, tworząc wrażenie otwartego i przestronnego wnętrza. A wszystko to w industrialnej okrasie!

Architekci z pracowni Decoroom nie pierwszy raz podjęli się niełatwego zadania zaprojektowania małej kawalerki – całkiem niedawno pisaliśmy o aranżacji wnętrza klimatycznego mikromieszkania autorstwa warszawskiego biura. Tym razem architekci mieli do dyspozycji 35 m2, a ich pomysłem na wnętrze był nienarzucający się industrialny styl w odmianie soft. Aranżacja wnętrza kawalerki zdominowana jest przez minimalistyczne umeblowanie i czarno-białą paletę barw.

aranżacja kawalerki

Projektowane mieszkanie przeznaczone jest na wynajem długoterminowy. Istotnym założeniem było stworzenie kameralnej przestrzeni ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami mieszkalnymi. Aby uniknąć wrażenia ciasnego i przeładowanego wnętrza, projektanci postanowili otworzyć przestrzeń, zastępując ścianę dzielącą sypialnię i salon dużymi przeszklonymi drzwiami. Sięgająca sufitu szklana tafla w z czarnymi szprosami optycznie poszerza i podwyższa kawalerkę. Wnętrze mieszkania wypełnia światło i powietrze, a lokal wydaje się znacznie większy niż jest w rzeczywistości.

 Dzięki transparentnym drzwiom strefa kuchenna i wypoczynkowa subtelnie przechodzi w część prywatną mieszkania, nadając aranżacji ostateczny kształt. Brak podziałów zauważamy także w obrębie samej strefy dziennej. Odrębność poszczególnych części mieszkania zaakcentowano przy użyciu różnorodnych materiałów oraz umiejętnie grając kolorystyką.

aranżacja kawalerki

Praktyczna zabudowa kuchni

Na uwagę zasługuje niewielki narożny aneks kuchenny wyposażony w zabudowę sięgającą sufitu. W ten sposób maksymalnie wykorzystano dostępną przestrzeń, zapewniając sporo miejsca do przechowywania. Komfortowe przygotowywanie posiłków umożliwiają pełnowymiarowa płyta kuchenna, piekarnik oraz zmywarka. W obrębie kuchni znalazło się miejsce także dla pralki schowanej w jednej z dolnych szafek. Na tle białej, lakierowanej na półmat zabudowy zaakcentowany został słupek z piekarnikiem – ciemny kolor łączy się z szarością ściany domykającej przestrzeń kuchenną.

aranżacja kawalerki

Udomowiony soft loft

W małej kawalerce nie brakuje industrialnych motywów. Należy do nich okładzina z cegły, którą zaproponowano w części wypoczynkowej strefy dziennej, a także w sypialni. Ruda barwa pięknie wyróżnia się na neutralnym tle skomponowanym przy użyciu odcieni bieli i szarości. Industrialny sznyt aranżacji dopełniają wyszukane oprawy oświetleniowe, jak te nonszalancko zawieszone w strefie prywatnej. Dzięki ciepłym tkaninom nie ma mowy o surowości wystroju – wnętrza mieszkania przedstawiają się jako ciepłe i przytulne.

aranżacja kawalerki

Otwarta łazienka

Odważnym i ciekawym rozwiązaniem było wyburzenie ściany oddzielającej łazienkę i sypialnię. Ten zabieg sprawił, że część prywatna mieszkania nabrała zupełnie nowy wymiar. Przestrzeń łazienki w całości wyłożono płytkami gresowymi. Wzór matowych płytek inspirowany jest marmurem o szarym żyłkowaniu i koresponduje z motywami i kolorami w pozostałej części mieszkania. Za ścianą z umywalką udało się schować toaletę, zaś za szklanymi drzwiami umieszczono prysznic. Tak zaprojektowana przestrzeń daleka jest od standardowych i zunifikowanych aranżacji typowych dla mieszkań na wynajem. Aż chciałoby się w niej zamieszkać!

Zobacz galerię zdjęć aranżacji kawalerki

Nowoczesna kawalerka w industrialnym stylu – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze kawalerki
inwestor: prywatny
pracownia: Decoroom
autorka projektu: Emilia Rusińska
realizacja: 2020
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
projektowana powierzchnia: 35 m2
zdjęcia: Pion Poziom
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!