Namiastka Tokio w sercu Łodzi, czyli o wnętrzach nowej Ramenowni

Namiastka Tokio w sercu Łodzi, czyli o wnętrzach nowej Ramenowni

Oto wnętrze, obok którego trudno przejść obojętnie – łódzka Ramenownia projektu pracowni Qbatura z solidną dawką intensywnej czerwieni i bogactwem materiałów przywodzi na myśl nigdy nie zasypiające street-foodowe bary rodem z Tokio. 

Nowy lokal Ramenownia by Susharnia zlokalizowany jest w pasażu przy ulicy Piotrkowskiej 89. Jest to kolejna restauracja inwestorów, którzy od blisko 4 lat prowadzą znany w mieście sushi bar. Do pomocy w aranżacji wnętrza drugiego lokalu ponownie zaproszono pracownię Qbatura, która miała doskonały pomysł na projektowaną przestrzeń. Założenie architektów było jasne – goście Ramenowni mieli poczuć się jak na ulicach Tokio, a inspiracją były niewielkie street-foodowe bary nierozerwalnie kojarzące się ze stolicą Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Namiastka Tokio w sercu Łodzi, czyli o wnętrzach nowej Ramenowni

W środku czerwonego kontenera 

Do wnętrza lokalu wchodzimy przez czerwony kontener – głęboka i wyraźna barwa w Japonii kojarzona jest ze szczęściem i bohaterstwem, zaś w gastronomii czerwień uważana jest za kolor pobudzający apetyt. Projektanci wprowadzili do wnętrza bogactwo tekstur i materiałów, a wszystko to zrealizowali w dobrym stylu. W aranżowanej przestrzeni pojawiają się drewniane belki, metalowy rastrowy sufit, ale także cegła i beton zdobiące niektóre ściany.

Namiastka Tokio w sercu Łodzi, czyli o wnętrzach nowej Ramenowni

Azja nie tylko na talerzu 

80 m2 powierzchni wystarczyło, aby stworzyć przyjemną przestrzeń z otwartą na salę kuchnią. Możliwość oglądania kulinarnych popisów w oczekiwaniu na zamówienie to kolejne nawiązanie do azjatyckich tradycji. W ten sposób goście mogą mieć poczucie uczciwości serwowanej kuchni. 

Podobnie jak w ulicznych barach w Tokio, tak i w łódzkiej Ramenowni nie ma klasycznych krzeseł. Zamiast nich projektanci zaproponowali stołki oraz niewielkie stoliki. W zatłoczonej azjatyckiej stolicy wynika to z potrzeby jak najlepszego zagospodarowania każdego centymetra kwadratowego – w Ramenowni miejsca nie brakuje, a zastosowane taborety ułatwiają komunikację między stolikami.

 Wyposażenie sali jest dość ascetyczne – na sali znajdziemy proste drewniane stoliki oraz niskie srebrne taborety, a także ich wysokie odpowiedniki w części barowej. Kontrastem dla reszty umeblowania są żółte stołki, które stanowią wyraźny akcent kolorystyczny. Nad stolikami podwieszono różnobarwne proporce z japońskimi napisami, zaś ponad nimi umieszczono kolorowe oświetlenie. Dekoracja sufitu przywodzi na myśl mnogość reklam i neonów kojarzonych z dużymi miastami Azji. Uzupełnieniem całości są neonowe symbole lokalu - jeden zawieszony ponad barem, drugi na jednej ze ścian restauracji.

Zobacz galerię zdjęć namiastki Tokio w sercu Łodzi, czyli wnętrz nowej Ramenowni

 

Namiastka Tokio w sercu Łodzi, czyli o wnętrzach nowej Ramenowni – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze restauracji

inwestor: Ramenownia by Susharnia

pracownia: Qbatura

realizacja: 2020

lokalizacja: ul. Piotrkowska 89, Łódź

projektowana powierzchnia: 80 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!