Nowy bar Zapieksy w sercu poznańskich Jeżyc

Nowy bar Zapieksy w sercu poznańskich Jeżyc

Jest charakterystyczny, ubrany w wyraźne kolory i materiały nawiązujące do lat 90. - tak przedstawia się nowy bar Zapieksy, serwujący kultowe zapiekanki w Poznaniu. Zobaczcie projekt wnętrza stworzony przez duet architektek z pracowni BO/SKO. 

Na poznańskich Jeżycach nie brakuje wnętrzarskich perełek – takich jak aranżacja mieszkania, gdzie główną rolę odgrywa geometria. Tym razem prezentujemy wnętrze, w którym geometrię uzupełniają wyraźne i przyciągające wzrok uwagę barwy. Projekt wnętrza nowo otwartego baru Zapieksy stworzony został przez duet architektek z pracowni BO/SKO – Darię Bolewicką oraz Darię Skoczylas. Bar prowadzony jest przez założycieli kultowego już w mieście foodtrucka Bufet Truck. Tym razem inwestor postawił na stacjonarny lokal, zaś mały metraż i ściśle określony budżet stał się wymagającym zadaniem dla projektantek. 

Jak sama nazwa wskazuje, bar serwuje zapiekanki, które wielu z nas kojarzą się z latami 90. To właśnie ten okres stał się punktem wyjścia dla poszukiwań estetycznych projektantek. Na powierzchni 35 m2 architektki wprowadziły paletę barw i materiałów, które przenoszą nas z powrotem do czasów dzieciństwa. We wnętrzach nie brakuje kreatywnych rozwiązań funkcjonalnych, a także wyczuwalnej na każdym kroku energii nadającej przestrzeni nietuzinkowy charakter.

Nowy bar Zapieksy w sercu poznańskich Jeżyc

Kafelki i neony 

Po przekroczeniu progu lokalu Zapieksy, nasza uwaga skupia się na wyraźnym neonie zawieszonym ponad barem. Mocny kolor koresponduje z oranżem, którym wykończono bryłę lady barowej. Blat o rysunku lastryko oraz kwadratowe białe kafle o czarnym fugowaniu nieodzownie wprowadzają atmosferę lat 90. Energetyczny oranż, szmaragdowa zieleń oraz głęboki fiolet doskonale wpisują się w proponowaną stylistykę, zaś jako tło wybrano klasyczne zestawienie czerni i bieli. W ten sposób udało się stworzyć niezobowiązujące, przyjemne wnętrze wpisujące się w uliczną estetykę, tak jak serwowane w lokalu specjały. 

We wnętrzu nie brakuje zielonych roślin, które ożywiają aranżację. Efekt małej przestrzeni przełamany został przez zastosowanie odbić lustrzanych. Światło i powietrze wpada do wnętrza przez duże przeszklenia. Architektki zaaranżowały strefę dla gości umożliwiającą jedzenie na miejscu. Pod oknami poprowadzono drewnianą ławę oraz dostawione do niej kwadratowe stoliki. Uzupełnieniem są minimalistyczne krzesła o prostej formie. 

Aranżacja pełna jest geometrycznych motywów, jak ten, którym przyozdobiono ścianę na końcu sali. Prosta kompozycja złożona z linii odpowiada ryflowaniu części barowej. Wyraźnym geometrycznym wtrąceniem jest też ściana wykończona minimalistycznymi kafelkami. Wszystko razem tworzy interesującą i kameralną propozycję, która przypadnie do gustu miłośnikom dobrego designu.

Zobacz galerię zdjęć nowego baru Zapieksy w sercu poznańskich Jeżyc 

Nowy bar Zapieksy w sercu poznańskich Jeżyc – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze lokalu gastronomicznego

inwestor: Zapieksy

pracownia: BO/SKO

autorki projektu: Daria Bolewicka, Daria Skoczylas

realizacja: 2020

lokalizacja: Poznań

projektowana powierzchnia: 35 m2

zdjęcia: Hania Połczyńska / kroniki.studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!