Faktury i wzory, czyli o wnętrzach mieszkania pióra hamak.pro

Faktury i wzory, czyli o wnętrzach mieszkania pióra hamak.pro

Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię hamak.pro urzeka stylową elegancją. Ciepła paleta barw, welury i liczne wzory grają tutaj pierwsze skrzypce. 

Mieszkanie o powierzchni 150 m2 powstało z połączenia dwóch mieszkań – dużą przestrzeń zaprojektowano w taki sposób, aby w przyszłości móc podzielić ją ponownie. Za projekt wnętrza odpowiada duet architektów z gdyńskiej pracowni hamak.pro, który specjalizuje się w dopracowanych i kameralnych wnętrzach, takich jak wakacyjne mieszkanie w Gdyni. Również w najnowszej realizacji pracowni nie brakuje pastelowych kolorów, chociaż tutaj delikatne barwy zestrojono z głębokimi i eleganckimi tonami. 

We wnętrzu mieszkania wydzielone zostały dwie części kuchenne. Jedna z nich stanowi niezależną kuchnię otwartą na salon, druga włączona została do jadalni pełniąc funkcję aneksu kuchennego. Architekci posłużyli się interesującym zabiegiem ukrycia aneksu za przesuwnymi ścianami, dzięki czemu przestrzeń robocza może zostać łatwo oddzielona podczas wizyt gości.

Faktury i wzory, czyli o wnętrzach mieszkania pióra hamak.pro

Eklektyzm w eleganckim wydaniu 

Zaproponowana estetyka wnętrza sprawnie spina ze sobą wyważoną klasykę oraz subtelną ekstrawagancję. Znajdziemy tutaj zarówno odnowione umeblowanie z okresu PRL-u oraz odpowiednią dla tamtych czasów ciepłą kolorystykę, jak i wyraźne, nowoczesne akcenty i współczesne wzornictwo. Nie brakuje także nawiązań do stylu art deco czy Bauhausu. Spacerując po wnętrzach odnajdujemy wyszukane materiały, które pięknie się ze sobą komponują – ciepłe drewno, szlachetne kamienie, miękkie welury – wszystko to w połączeniu z dopracowanym doborem kolorystycznym daje niezwykle różnorodny, a przy tym spójny efekt wow.

 

Faktury i wzory, czyli o wnętrzach mieszkania pióra hamak.pro

Tapety we wzory 

W aranżowanych wnętrzach nie brakuje licznych tapet, które wprowadzają geometryczne motywy. W strefie wejściowej znajduje się bardzo prosty wzór złożony z linii i okręgów, który ponownie wykorzystany został w kuchni w bardziej eleganckim, ciemnoszmaragdowym wydaniu. W jadalni przesuwne ściany przyozdobiono ażurowym wzorem w odcieniu turkusu. W jednej z sypialni architekci zaproponowali subtelną tapetę o połyskującej powierzchni i romboidalnych kształtach, która komponuje się z wysokim tapicerowanym zagłówkiem łóżka. 

Bogactwo wzorów i faktur spotyka się tutaj na każdym kroku. W jednej z łazienek pojawia się odważna okładzina z czarno-białej mozaiki, która w zestawieniu z ciemnymi płytami kamienia o wyraźnym żyłkowaniu oraz złotymi szczotkowanymi dodatkami daje niezwykle dekoracyjny efekt. Rysunek kamienia wykorzystano także w głównej łazience domowników, która skryta została za przesuwnymi, transparentnymi drzwiami. Tutaj ciemna paleta barw zastąpiona została jasnymi szarościami.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania pióra hamak.pro 

Faktury i wzory, czyli o wnętrzach mieszkania pióra hamak.pro – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: hamak.pro

realizacja: 2020

projektowana powierzchnia: 150 m2

zdjęcia: Tom Kurek

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!