Miękkie kształty i marokański róż we wnętrzu butiku KOPI

Miękkie kształty i marokański róż we wnętrzu butiku KOPI

W nowym butiku KOPI zachwycimy się nie tylko osobliwą biżuterią i unikalnymi dodatkami do domu – już od progu urzeknie nas także wystrój wnętrza salonu autorstwa pracowni NOKE Architects. Miękkie, obłe kształty oblane ciepłą paletą barw robią wrażenie!

Natalia Kopiszka – właściciela marki KOPI – projektuje biżuterię, której niedaleko do miana małych dzieł sztuki. Kobiece wzornictwo podane w odważnych formach zachwyca pomysłem i precyzją wykonania. Od niedawna w ofercie brandu znajdziemy także wyszukane dodatki do domu, które w swoich formach często nawiązują do kształtu kobiecego ciała. Oczekując projektu wnętrza nowego butiku KOPI nie mogliśmy spodziewać się niczego innego, jak wzornictwa najwyższych lotów. Pełna ciepłych kolorów i opływowych kształtów propozycja aranżacji przygotowana została przez architektów z pracowni NOKE Architects.

Miękkie kształty i marokański róż we wnętrzu butiku KOPI

Maroko we wnętrzu 

Marokańskie inspiracje często stanowią myśl przewodnią projektu wnętrz. I tym razem afrykańskie motywy stały się punktem wyjścia dla architektów – wnętrza skąpane są w ciepłych odcieniach różu i terakoty. Zgaszone barwy dają wrażenie krajobrazu usypanego z pustynnego piasku – możemy niemalże poczuć unoszący się w powietrzu kurz zmieszany z orientalnymi zapachami. Ta wyważona, matowa baza stanowi doskonałe tło do prezentacji błyszczącej biżuterii wyeksponowanej na specjalnie zaprojektowanych stojakach czy we wnękach. Sufit butiku ma się stać obrazem rozgwieżdżonego nieba zawieszonego ponad marokańskimi pustyniami. 

Projekt uzupełniają elementy z marmuru oraz ciężkie zasłony budujące wrażenie teatralnej kurtyny. Tu i tam znajdziemy tapicerowane siedziska oraz pufy, na których klienci mogą przysiąść i przenieść się na moment do kobiecego świata według KOPI.

Miękkie kształty i marokański róż we wnętrzu butiku KOPI

Wnętrze podążające za marką 

Istotnym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która odpowiadałaby filozofii marki. W przypadku nowego butiku przy ulicy Oleandrów wszystko wydaje się doskonale ze sobą współgrać – eksponowane produkty pięknie korespondują z wystrojem wnętrza. Architekci zadbali o każdy szczegół, dopasowując kolory tacek na biżuterię do koloru zasłon, zasłony do powierzchni parkietu, zaś parkiet do ścian. W ten sposób udało się stworzyć niezwykle ciekawe i niebanalne wnętrze w stylu total-look. 

Nawiązująca do kształtów kobiecego ciała biżuteria charakteryzuje się obłościami i optyczną miękkością. Podobne wrażenie projektanci przenieśli do wnętrza – w projekcie unikano ostrych kątów, wybrane kształty luster, tacek czy wnęk w ścianach są nieregularne i opływowe. Całość tworzy wrażenie organicznej przestrzeni, która żyje swoim życiem i pozostaje w ciągłym, choć ledwie dostrzegalnym ruchu.

Zobacz galerię zdjęć marokańskiego różu we wnętrzu butiku KOPI 

Miękkie kształty i marokański róż we wnętrzu butiku KOPI – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze butiku

inwestor: KOPI

pracownia: NOKE Architects

projekt: 2020

lokalizacja: ul. Oleandrów, Warszawa

zdjęcia: Nate Cook

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!