Ta realizacja z pewnością przypadnie do gustu właścicielom psów i kotów – mieszkanie zostało zaprojektowane przez pracownię Ministerstwo Spraw we Wnętrzach z myślą o właścicielach oraz ich czworonożnych przyjaciołach. Wszyscy mieszkańcy mogą poczuć się tu komfortowo.
Mieszkanie w nadmorskiej miejscowości należy do pary, która jasno wiedziała, czego oczekuje. Projekt wnętrza miał być dostosowany zarówno do ich potrzeb, jak i do wymagań pozostałych domowników – tych czworonożnych. Aranżację 55-metrowego lokal powierzyli pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach, która znana jest z niebanalnego podejścia do projektowania – o realizacji wnętrza IGLOO House pisaliśmy tutaj. I tym razem projektanci Magda i Marcin Konopka wykazali się oryginalnym smakiem, a przy tym dobrym zrozumieniem potrzeb inwestorów.
W przypadku projektowanego mieszkania powiedzenie „żyć jak pies z kotem” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Tutaj wspólne życie ludzi i czworonogów toczy się bezkonfliktowo, a każdy domownik odnajduje w nim swoje miejsce. Poza komfortem i funkcjonalnością architekci zadbali również, aby wnętrze było estetyczne – współczesne formy zaistniały wspólnie z akcentami inspirowanymi art deco. Całość przedstawia się bardzo swobodnie i naturalnie.
Interesującym pomysłem na zabudowę meblową stała się biblioteczka połączona z półkami sąsiedniej ściany. W ten sposób udało się zaprojektować komunikację dla kotów, które przechadzając się po meblach mają doskonałą zabawę. Mebel doceniony jest nie tylko przez czworonogi, ale też przez ich właścicieli – zapewnia bowiem sporo miejsca ekspozycji książek oraz dodatków. W salonie pojawia się też lekko połyskująca tapeta o geometrycznym wzorze, na tle której pięknie prezentuje się wielobarwna grafika.
W projekcie duże znaczenie ma oświetlenie – odpowiednio dobrana temperatura barwowa oraz moc sprawiają, że światło jest przyjemne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Wybrane oprawy oświetleniowe charakteryzuje nowoczesny design – pojawiają się tutaj reflektory sufitowe, praktyczna lampa podłogowa, czy estetyczna oprawa sufitowa.
Architekci podkreślają, że w każdym projekcie przywiązują szczególną wagę do stworzenia osobistego wymiaru przestrzeni. Mieszkanie ma być mozaiką elementów, które wzajemnie się dopełniają i tworzą harmonijną całość. Podobnie było i tym razem: pracownia zaproponowała przestrzeń pełną uzupełniających się elementów stylistycznych. Nie obyło się bez zmian funkcjonalnych na poziomie ścian działowych. Kuchnia połączona podwójną komunikacją łączy się z holem oraz z salonem. Niewielka sypialnia jest bardzo przytulna – łóżko umieszczone we wnęce sprawia wrażenie ukrytego i dobrze wkomponowanego w przestrzeń.
W kuchni zaproponowano praktyczne rozwiązanie w postaci ściany magnetyczno-kredowej. Znajduje się ona ponad blatem, który służy domownikom do spożywania szybkich posiłków. Czerń i biel pomieszczenia uzupełnia kolorystyczny akcent w postaci bordowej rolety. Patchworkowa posadzka przecięta została drewnianymi panelami, które ocieplają przestrzeń.
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Ministerstwo Spraw we Wnętrzach
autorzy projektu: Magda i Marcin Konopka
realizacja: 2020
lokalizacja: Gdynia
projektowana powierzchnia: 55 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Jedną z najnowszych realizacji biura projektowego Maka Studio jest aranżacja...
czytajW Sopocie, w przedwojennej kamienicy, znajduje się wyjątkowe 24-metrowe mieszkanie....
czytajVintage, loft i art deco - mieszanka stylów w jednym...
czytajAranżacji wnętrza mieszkania we Wrocławiu przyświecał jasny cel - stworzenie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz