Czerń na pierwszym planie, czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Bydgoszczy

Czerń na pierwszym planie, czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Bydgoszczy

Wnętrza okryte ciemnymi barwami często budzą skojarzenia przytłaczających, dlatego czerń najczęściej pełni rolę dekoracyjnego akcentu. Bydgoski apartament udowadnia, że barwa ta może grać pierwsze skrzypce, budując elegancką i klimatyczną przestrzeń. 

Projektując mieszkanie najczęściej sięgamy po jasną paletę barw – we współczesnych wnętrzach nieustannie królują biel, szarości i pastele. Ciemne kolory wymagają sporo odwagi, a także dobrego pomysłu. O tym, jak używać czerni w wystroju wnętrz, pisaliśmy tutaj. Dziś przygotowaliśmy inspirujący przykład wnętrza, w którym to czerń odgrywa główną rolę. 

Mieszkanie mieści się w centrum Bydgoszczy w Dzielnicy Muzycznej, której atmosferę budują miejski teatr, filharmonia i unikalne kamieniczki w stylu berlińskiej secesji. Właściciel apartamentu zwrócił się o pomoc w aranżacji do architektki Anny Gostomczyk z pracowni 2form. Mierzące 80 m2 mieszkanie podzielone zostało na dwie strefy – dzienną, pełniącą funkcję kuchni, jadalni i salonu oraz prywatną znajdującą się w głębi apartamentu. To „nocne” kolory nadają ton całej aranżacji. Architektka postawiła na głęboką czerń i antracyt, jednak aby wnętrze nie przytłaczało, ciemne barwy okraszono naturalnym drewnem oraz klimatycznym oświetleniem.

Czerń na pierwszym planie, czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Bydgoszczy

Czarna zabudowa kuchenna 

W strefie dziennej uwagę przyciąga elegancka kuchnia. Czarna, matowa zabudowa urozmaicona została przez dużą szklaną witrynę, nadającą wnętrzu industrialny charakter. Pojawiają się tu także inne loftowe wtrącenia, takie jak metalowe krzesła, podstawa stołu czy stolik kawowy. Niska komoda telewizyjna posiada front wykonany z metalowej siatki, zaś nad kuchenną wyspą zamocowano stalową półkę z miejscem na kieliszki. 

W strefie relaksu główne miejsce zajmuje miękka i obszerna sofa. Modułowa konstrukcja mebla pozwala na stworzenie indywidualnej, dobrze dopasowanej aranżacji. Ściany strefy dziennej pokryte są antracytem i szarością, zaś podłogowe deski o naturalnym wybarwieniu i wyraźnej fakturze nadają przestrzeni przytulnego charakteru.

Czerń na pierwszym planie, czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Bydgoszczy

Kameralna sypialnia 

W drugiej części apartamentu zaaranżowano część prywatną. To tutaj mieści się kameralna sypialnia z garderobą, łazienka, prawlnia, a także gabinet do pracy. W kolejnych pomieszczeniach kontynuowana jest estetyka salonu – ciemne barwy i industrialny sznyt uzupełnia przyjemne drewno i oświetlenie w miękkich, ciepłych tonacjach. W sypialni ustawiono obszerne łóżko, które flankują drewniane panele. Wnętrze dopieszczone zostało w najmniejszym detalu, takim jak stylowy uchwyt nocnej szafki czy eleganckie oprawy oświetleniowe. 

W łazience szarość płyt o rysunku betonu buduje wyjątkowy efekt wnętrza w stylu total look. Elementy zabudowy wykonano z jasnego drewna. We wnęce zaproponowano prysznic typu walk in, zaś po przeciwnej stronie znalazło się wysokie lustro w stalowej ramie. Duża tafla lustra zawisła także ponad umywalką, dzięki czemu wnętrze wydaje się optycznie większe.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza apartamentu w Bydgoszczy

Czerń na pierwszym planie, czyli aranżacja wnętrza apartamentu w Bydgoszczy – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: 2form

autorka projektu: Anna Gostomczyk

realizacja: 2020

lokalizacja: Bydgoszcz

projektowana powierzchnia: 80 m2

zdjęcia: Norbert Banaszyk

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!