Wnętrze mieszkania w kolorach ziemi

Wnętrze mieszkania w kolorach ziemi

Natura to najlepsze źródło inspiracji – także tych wnętrzarskich. Ubrane w naturalne materiały i ciepłe kolory ziemi - oto wnętrza mieszkania zaprojektowane  w duchu eko przez pracownię KODO. 

Ostatnie lata to wyraźny zwrot w stronę natury, który obserwujemy na wielu polach, w tym designu i projektowania. W naszych wnętrzach zapanowała eko-moda– domowe zacisze staje się jeszcze bardziej przytulne, jeśli wprowadzimy do niego ciepłe barwy i wyważone formy. Naturalne materiały dają poczucie spokoju i harmonii, dlatego na podłodze kładziemy drewniane deski, a w oknach wieszamy lniane zasłony. W inspiracji naturą powstała jedna z ostatnich aranżacji pracowni KODO. 

Architekci postawili na stonowane barwy ziemi. W pomieszczeniach królują ciepłe beże i brązy, które umiejętnie przeplatają się z bielą i szarościami, dając wrażenie nowoczesności i świeżości. Aby zdynamizować wnętrza zaproponowano akcenty kolorystyczne w postaci butelkowej zieleni oraz miodowej żółcieni. Ciemna zieleń pojawia się w postaci tapicerki krzeseł w salonie oraz wezgłowia łóżka w sypialni. Zielone plamy barwne stanowią także rośliny, których nie mogło zabraknąć we wnętrzu inspirowanym naturą. Zieleń rośli nie tylko urozmaica aranżację, ale też poprawia jakość życia mieszkańców.

Wnętrze mieszkania w kolorach ziemi

Zabawa materiałami 

Na uwagę zasługują przemyślane połączenia materiałów, które projektanci zestawiali na zasadzie kontrastów. Surowe drewno pojawia się w zestawieniu z miękką tkaniną. Grubo ciosany kamień stanowi kontrapunkt dla gładkich frontów zabudowy. Za każdym razem materiał i jego faktura podkreśla formę mebli oraz dodatków. Dzięki temu wnętrze, choć bezpretensjonalne i kameralne, pełne jest drobnych smaczków i zaskoczeń.

Wnętrze mieszkania w kolorach ziemi

Funkcjonalność nowoczesnego mieszkania 

Chociaż architekci pragnęli poprzez projekt wyrazić chęć powrotu do natury, we wnętrzach nie brakuje nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych. To dzięki nim mieszkanie staje się komfortowe w codziennym użytkowaniu. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest połączenie przestrzeni holu oraz salonu poprzez przyłączenie zabudowy RTV z tapicerowanym siedziskiem strefy wejściowej. Estetyczna ściana telewizyjna skonstruowana z kubikowych modułów dobrze się prezentuje i daje wrażenie lekkości. Zabudowa kuchenna wyposażona została w wyspę, przy której zaaranżowano niedużą, ale wygodną strefę jadalnianą. W przestrzeni łazienki zaproponowano duże tafle luster, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Wnętrze mieszkania w kolorach ziemi

Brąz w sypialni 

Sypialnia zaprojektowana została jako miejsce wyciszenia i relaksu. Tutaj zaproponowano nieco ciemniejszą kolorystykę – ściany pokrywają odcienie brązu i beżu, a w oknach zawieszono grube zasłony, które doskonale zaciemniają pomieszczenie. Masywne łóżko stanowiące serce sypialni okalają starannie rozmieszczone punkty świetlne, które pozwalają na stworzenie intymnej i kameralnej scenografii.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania w kolorach ziemi 

 

Wnętrze mieszkania w kolorach ziemi – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: KOBO

projekt: 2020

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!