Natura to najlepsze źródło inspiracji – także tych wnętrzarskich. Ubrane w naturalne materiały i ciepłe kolory ziemi - oto wnętrza mieszkania zaprojektowane w duchu eko przez pracownię KODO.
Ostatnie lata to wyraźny zwrot w stronę natury, który obserwujemy na wielu polach, w tym designu i projektowania. W naszych wnętrzach zapanowała eko-moda– domowe zacisze staje się jeszcze bardziej przytulne, jeśli wprowadzimy do niego ciepłe barwy i wyważone formy. Naturalne materiały dają poczucie spokoju i harmonii, dlatego na podłodze kładziemy drewniane deski, a w oknach wieszamy lniane zasłony. W inspiracji naturą powstała jedna z ostatnich aranżacji pracowni KODO.
Architekci postawili na stonowane barwy ziemi. W pomieszczeniach królują ciepłe beże i brązy, które umiejętnie przeplatają się z bielą i szarościami, dając wrażenie nowoczesności i świeżości. Aby zdynamizować wnętrza zaproponowano akcenty kolorystyczne w postaci butelkowej zieleni oraz miodowej żółcieni. Ciemna zieleń pojawia się w postaci tapicerki krzeseł w salonie oraz wezgłowia łóżka w sypialni. Zielone plamy barwne stanowią także rośliny, których nie mogło zabraknąć we wnętrzu inspirowanym naturą. Zieleń rośli nie tylko urozmaica aranżację, ale też poprawia jakość życia mieszkańców.
Na uwagę zasługują przemyślane połączenia materiałów, które projektanci zestawiali na zasadzie kontrastów. Surowe drewno pojawia się w zestawieniu z miękką tkaniną. Grubo ciosany kamień stanowi kontrapunkt dla gładkich frontów zabudowy. Za każdym razem materiał i jego faktura podkreśla formę mebli oraz dodatków. Dzięki temu wnętrze, choć bezpretensjonalne i kameralne, pełne jest drobnych smaczków i zaskoczeń.
Chociaż architekci pragnęli poprzez projekt wyrazić chęć powrotu do natury, we wnętrzach nie brakuje nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych. To dzięki nim mieszkanie staje się komfortowe w codziennym użytkowaniu. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest połączenie przestrzeni holu oraz salonu poprzez przyłączenie zabudowy RTV z tapicerowanym siedziskiem strefy wejściowej. Estetyczna ściana telewizyjna skonstruowana z kubikowych modułów dobrze się prezentuje i daje wrażenie lekkości. Zabudowa kuchenna wyposażona została w wyspę, przy której zaaranżowano niedużą, ale wygodną strefę jadalnianą. W przestrzeni łazienki zaproponowano duże tafle luster, które optycznie powiększają pomieszczenie.
Sypialnia zaprojektowana została jako miejsce wyciszenia i relaksu. Tutaj zaproponowano nieco ciemniejszą kolorystykę – ściany pokrywają odcienie brązu i beżu, a w oknach zawieszono grube zasłony, które doskonale zaciemniają pomieszczenie. Masywne łóżko stanowiące serce sypialni okalają starannie rozmieszczone punkty świetlne, które pozwalają na stworzenie intymnej i kameralnej scenografii.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: KOBO
projekt: 2020
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W tym nietypowym stanowisku do pracy kluczową rolę odgrywa zintegrowany...
czytajMieszkanie znajduje się w Pradze w Republice Czeskiej. Jest minimalistyczne,...
czytajKlimatyczne i nowoczesne mieszkanie w kamienicy z elementami retro to...
czytajZespół architektów ze studia Gervais Fortin udowodnił, że można zaprojektować...
czytaj
Ilość komentarzy: 0