Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą – prezentacja online

Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą – prezentacja online

Grupa  Sztuka Architektury serdecznie zaprasza na nowy cykl spotkań online, podczas których prezentowane będą ciekawe realizacje architektoniczne finalistów i laureatów Plebiscytu Polska Architektura XXL. Zaczynamy od eleganckiego wnętrza domu w Szczecinie, zaprojektowanego przez pracownię Anna Thurow Architektura Wnętrz, które zdobyło najwięcej głosów jury w kategorii wnętrza prywatne w Plebiscycie Polskie Wnętrze 2019. Prezentacja odbędzie się 8 lipca 2020 o godz. 11:00. Wystarczy tylko zarejestrować się.

Bardzo eleganckie i dobrze przemyślane wnętrza piętrowego domu w dzielnicy Osów w Szczecinie to projekt, w którym dominuje naturalne drewno i beton architektoniczny.

Realizacja "pod klucz" pozwoliła architektom czuwać nad całością inwestycji przez wnętrza, elewacje, aż po elementy małej architektury i ogrodu.Czerpiąc inspiracje z charakteru i historii lasu Arkonskiego architekci stworzyli przestrzenie o nowoczesnym, surowym i tajemniczym charakterze, przywodzącym na myśl tematykę związków człowieka z naturą. Ideą projektową, było stworzenie azylu, który przy zachowaniu surowości materiałów, ciemnej kolorystyce zapewni poczucie intymności i komfortu, przywołując wspomnienia dalekich podróży.

Kluczowym elementem całego domu jest umiejscowiona centralnie klatka schodowa w burgundowym kolorze. To wokół niej zbudowana została aranżacja wnętrza. Rustykalne ciepłe drewno na podłogach zestawione z surowym betonem ścian i sufitów, odnosi się do historycznych zabudowań tej odległej niegdyś dzielnicy Szczecina. Drewniane lamele, zastosowane na ścianach są wolną interpretacją wertykalnych struktur lasu. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrza wypełnia światło, a zieleń krajobrazu stanowi niemal integralny element wystroju.

Prowadzący prezentację architektoniczną
Anna i Krzysztof Paszkowski-Thurow
Małżeństwo młodych architektów. Absolwenci Politechniki Szczecińskiej i Kopenhaskiej Szkoły Designu i Technologi. Prowadzą biuro architektoniczne oraz pracownię specjalizującą się w kompleksowych projektach aranżacji wnętrz. Ich realizacje można oglądać m.in. na łamach ogólnoświatowego portalu ArchDaily.

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!