KONKURS FOTOGRAFICZNY ARCHITEKTONICZNE PERŁY PRZESZŁOŚCI

KONKURS FOTOGRAFICZNY ARCHITEKTONICZNE PERŁY PRZESZŁOŚCI

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku we współpracy  ze  Stowarzyszeniem Edukacji  i  Dialogu  „Fontis  et Futura” i Młodzieżowym Domem Kultury ogłosił konkurs fotograficzny na zdjęcia zabytków architektury, które można uznać za dziedzictwo dawnej Rzeczypospolitej. Nagrodzone oraz wybrane spośród wszystkich nadesłanych przez uczestników prace zostaną zaprezentowane w postaci wielkoformatowej wystawy w Białymstoku.

Regulamin konkursu

Założenia Konkursu
Głównym celem Konkursu jest pokazanie szeroko rozumianej architektury, będącej świadectwem dziedzictwa północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej. Ważne jest zinterpretowanie za pomocą różnych technik fotograficznych obiektów architektonicznych, które były istotne dla społeczności lokalnej, a dziś są ważne ze względu na świadectwo swoich czasów, walory artystyczne, bądź politykę pamięci. Integralnym elementem zgłoszonych prac musi być opis fotografii, zawierający informację o miejscu i czasie jej zrobienia.

Zadanie konkursowe
Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie fotografii przedstawiających zabytki architektury, którą można uznać za dziedzictwo dawnej Rzeczypospolitej. Szczególnie oczekiwane są zdjęcia dokumentujące zamki, pałace, budownictwo sakralne i dwory znajdujące się na terenie dzisiejszej Białorusi, Litwy, Łatgalii (na Łotwie) i Podlasiu (Polska), będące świadectwem pamięci o Wielkim Księstwie Litewskim oraz dokonaniach obywateli II Rzeczypospolitej.

Każdy Uczestnik może przesłać maksymalnie 3 prace, w tym jeden zestaw!

Terminy
Zdjęcia należy nadsyłać do 1 września 2020 r.

Nadsyłanie prac
Prace konkursowe należy nadsyłać w załączniku na adres [email protected]. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400px.

W e-mailu przesłanym na adres organizatora powinny znajdować się następujące informacje:
dane personalne uczestnika (imię, nazwisko, adres);
nr telefonu, adres e-mail;
tytuły fotografii/ miejsce ich wykonania;
przedstawienie motywów, którymi się kierowano, wybierając obiekt do zdjęcia;
kilku zdaniowa informacja o fotografowanym zabytku.
Plik JPG musi być podpisany nazwiskiem i imieniem autora oraz tytułem fotografii np. Kowalski Piotr, Dworek.

Nagrody
Organizator uhonoruje nagrodami finansowymi zdobywców I, II i III miejsca oraz zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień:

I miejsce – 1000 zł
II miejsce – 800 zł
III miejsce – 700 zł
Nagrodzone oraz wybrane spośród wszystkich nadesłanych przez uczestników prace zostaną zaprezentowane w postaci wielkoformatowej wystawy w Białymstoku!

Więcej o konkursie znajdziesz tu: https://www.rodm-bialystok.pl/index.php/32-wyklady-seminaria-spotkania/710-konkurs-fotograficzny-architektoniczne-per%C5%82y-przesz%C5%82o%C5%9Bci

KONKURS FOTOGRAFICZNY ARCHITEKTONICZNE PERŁY PRZESZŁOŚCI

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!