Biuro szyte na miarę czyli przestrzeń pilotażowa dla Neuca

Biuro szyte na miarę czyli przestrzeń pilotażowa dla Neuca

Realizacja dużego projektu często obarczona jest ryzykiem – czy przestrzeń pracy przygotowana dla blisko 1500 osób będzie spełniała ich wymagania? Dobrym pomysłem może okazać się zorganizowanie przestrzeni pilotażowej, która pozwoli na przetestowanie funkcjonalności oraz zaproponowanych materiałów. 

Właśnie tę drogę pracy nad projektem wnętrz nowego biurowca Nauca wybrała pracownia Massive Design. Massive Design to biuro znane z odważnych realizacji biurowych. W swoim portfolio architekci posiadają szereg docenionych projektów, w tym oryginalną i bardzo nowoczesną aranżacją własnego biura w Warszawie. Pracownia tworzy przestrzenie szyte na miarę, a do tego ubrane w nietuzinkowy design. 

Nowa siedziba główna grupy Neuca pojawić się ma w Toruniu. Biurowiec o powierzchni blisko 18 500 m2 zaprojektowany będzie przez trzy współpracujące zespoły, z których Massive Design odpowiada za aranżację wnętrz. W trakcie prac nad badaniem potrzeb organizacji zdecydowano o przeprowadzeniu pilota projektu. Powierzchnię pilotażową stanowi wybudowane jako pierwsze Centrum Dystrybucyjne i mieszczące się w nim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne oraz kantyna pracownicza. 

Centrum Szkoleniowe będzie miało zapewnić Neuca możliwość organizacji spotkań i szkoleń. Wielofunkcyjną przestrzeń stanowią łączone sale mieszczące niemal 200 osób, przestrzenie spotkań formalnych oraz nieformalnych, a także sale kreatywne z meblami umożliwiającymi łatwe przearanżowanie przestrzeni. Założeniem projektowym kantyny było utworzenie zaplecza bankietowego dla Centrum Szkoleniowego, ale też codzienna obsługa gastronomiczna pracowników. Architekci postawili na eleganckie, a przy tym ciepłe przestrzenie, w których przyjemnie jest zjeść posiłek w przerwie w pracy.

Biuro szyte na miarę czyli przestrzeń pilotażowa dla Neuca

Ekspozycja w korytarzu 

Długi na 70 m korytarz podzielono na dwie atrakcyjnie wizualne części. Pierwszą z nich postanowiono wykorzystać w sposób nietypowy – aranżując tam ekspozycję marek własnych. Prezentacja obiektów wykorzystuje podświetlone kubiki zwieszone z sufitu. W drugiej części zastosowano ciekawy zabieg architektoniczny polegający na przełamaniu przestrzeni światłem. Dzięki temu przejście wydaje się być krótsze i nie przytłacza. 

Opracowany projekt była mocno wyczekiwana przez inwestora. Przygotowany pilot pozwolił sprawdzić konkretne rozwiązania materiałowe i funkcjonalne oraz upewnić się, czy przestrzeń będzie działała zgodnie z oczekiwaniami. Weryfikacji poddano zarówno wyposażenie przestrzeni, jak i wykończenia posadzek czy sufitów. Ostatecznie udało się stworzyć dobrze funkcjonującą przestrzeń, która dodatkowo ubrana została w bardzo współczesny kostium odpowiadający nowoczesnej identyfikacji marki.

Zobacz galerię zdjęć biura szytego na miarę czyli przestrzeń pilotażową dla Neuca 

 

Biuro szyte na miarę czyli przestrzeń pilotażowa dla Neuca – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biurowe

inwestor: Grupa Neuca

pracownia: Massive Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Toruń

zdjęcia: Szymon Polański

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!