Styl industrialny wciąż w modzie!

Styl industrialny wciąż w modzie!

Pierwotnie industrialna przestrzeń nie była przeznaczona do zamieszkania, z czasem jednak moda na nią wkradła się na salony i stała głównym źródłem inspiracji współczesnych domów i mieszkań. Jak wprowadzić styl industrialny do własnego wnętrza? Zapoznaj się z poradami!

Charakter betonu

Niezależnie od formy, beton podkreśli spokojny, ale i chłodny charakter wnętrza. Dzięki niemu nie tylko przywołasz industrialny styl, ale i dodasz wnętrzu przestrzeni. Beton daje także wizualny efekt porządku, doskonałości i precyzji. Jak to zrobić? Zastosuj beton architektoniczny lub wykorzystaj konglomerat.

Podłoga w odcieniach szarości

To nieoczywiste rozwiązanie otworzy przestrzeń i sprawi, że wnętrza będą wydawały się jeszcze większe. Jeśli postawisz na szarą podłogę, warto rozważyć takie dodatki jak cegły, odkryte belki sufitowe, czy rury i kable, które jeszcze bardzie podkreślą industrialny charakter. 

Styl industriany wciąż w modzie!

Kolorystyczne kontrasty 

Styl industrialny jest wieloaspektowy, ale po wprowadzeniu do wnętrza może wydawać się smutny i nieatrakcyjny. Odcienie szarości możemy więc skontrastować z kolorowymi meblami, dywanami, obrazami czy nawet kwiatami. To rozwiązanie docenią nawet najbardziej zagorzali minimaliści

Wprowadź elementy lekkości

Wnętrze o charakterze przemysłowym będzie bardziej atrakcyjne, jeśli rozwiązania, które do niego wprowadzimy nie obciążą przestrzeni. Dobrym wyborem będą na przykład sofy na nóżkach czy ażurowe krzesła z ozdobnym deseniem.

 

Styl industrialny wciąż w modzie!

Duże okna

Okna zamiast ścian pięknie doświetlają podłogę i meble. Dodatkowo powiększają przestrzeń i sprawiają, że całe wnętrze jest bardziej otwarte, a mieszkańcy mogą cieszyć się naturą nawet gdy zostają w budynku.

Styl industrialny wciąż w modzie!

Materiały prasowe TECHNISTONE®

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!