Ceramika we wnętrzu – aranżacja hotelu Ibis Styles w Bolesławcu

Ceramika we wnętrzu – aranżacja hotelu Ibis Styles w Bolesławcu

Nowy hotel Ibis Styles w Bolesławcu zaprasza już gości. Zlokalizowany w stolicy polskiej ceramiki zachwyca odwołaniami do miejscowego rękodzieła.

Hotelowy brand Ibis Styles słynie z realizacji pełnych odwołań do lokalnych tradycji. Kluczowym jest kontekst, w jakim osadzony jest każdy kolejny obiekt sieci. W Lublinie projektanci odwoływali się do miejskich legend miasta, w Grudziądzu – do średniowiecznej kultury rycerskiej. W przypadku nowego obiektu w Bolesławcu motyw przewodni narzucał się sam – hotelowa przestrzeń wypełniona jest odniesieniami do rzemieślniczej produkcji ceramiki. To właśnie oryginalne i ludowe rękodzieła stały się znakiem rozpoznawalnym tego miejsca. 

Przekraczając próg hotelu goście mają okazję odkrywać tradycyjne wzornictwo, z jakim od XIX wieku związany jest Bolesławiec. Tradycja i historia są tutaj transponowane na język współczesny i idą w parze z nowoczesnymi trendami. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w hotelowych wnętrzach ma charakter nie tylko użytkowy, ale też symboliczny – odpowiada postępowi w dziedzinie produkcji ceramiki, jaki zaszedł na przestrzeni lat.

Ceramika we wnętrzu – aranżacja hotelu Ibis Styles w Bolesławcu

Komfort i rozrywka podczas wypoczynku 

Do dyspozycji gości oddanych zostało 65 stylizowanych i pełnych kolorów pokoi, restauracja Winestone oferująca lokalną oraz międzynarodową kuchnię, a także liczne atrakcje. Należy do nich pierwsza w mieście kręgielnia czy bezpośredni dostęp do Parku Wodnego Orka z kompleksem basenów, zjeżdżalni, strefą saun i jacuzzi. Rozrywki dostarcza gościom także sam design – odkrywanie miejscowego dziedzictwa w przestrzeni hotelu może stać się wartościowym elementem pobytu. Poszczególne części designu nawiązują do kolejnych etapów wytwarzania ceramicznych rękodzieł. Lokalne motywy przyozdabiają zarówno hotelowe pokoje, jak i części wspólne. Są nimi ceramiczne talerze na ścianach, malunki inspirowane ceramiką i procesem jej wytwarzania czy fotele o kształcie przypominającym filiżankę.

 W hotelowych przestrzeniach zaproponowano subtelną bazę kolorystyczną opartą na bieli i szarościach. Uzupełnieniem są barwy i kształty. Obowiązkowymi akcentami są granat oraz ciepła żółcień, które kojarzą się z bolesławiecką ceramiką. Aby nadać wnętrzom nowoczesnego sznytu, zaproponowano industrialne dekoracje i wykończenie z betonu architektonicznego. 

Dużym atutem obiektu jest jego lokalizacja – hotel mieści się w ścisłym centrum miasta. W promieniu kilkuset metrów znajdują się najważniejsze atrakcje turystyczne na miejskim rynku. To, a także oryginalny desing zaproponowany we wnętrzach sprawia, że nowo otwarty hotel plasuje się w czołówce obiektów w ofercie noclegowej miasta.

Zobacz galerię zdjęć hotelu Ibis Styles w Bolesławcu 

Ceramika we wnętrzu – aranżacja hotelu Ibis Styles w Bolesławcu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze hotelu

inwestor: Ibis Styles

realizacja: 2020

lokalizacja: Bolesławiec

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!