Chwila odpoczynku czyli Domospace w warszawskiej Domotece

Chwila odpoczynku czyli Domospace w warszawskiej Domotece

Domoteka w Warszawie przyciąga miłośników designu. Teraz klienci obiektu będą mogli odpocząć albo przysiąść do pracy w specjalnie przygotowanej przestrzeni coworkingowej Domospace. 

Domoteka, czyli obiekt w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz, mieści się niespełna 20 minut od centrum Warszawy. Poszukujący perełek designu często spędzają długie godziny w galerii. Aby umilić im zakupy, a także umożliwić pracę, zaprojektowana została nowo otwarta przestrzeń coworkingowa Domospace. Tutaj można napić się kawy oraz poznać produkty oferowane przez Domotekę, które wykorzystano jako element wystroju. Projektantka Agnieszka Tkaczyk, odpowiedzialna za projekt przestrzeni wspólnej, nie zapomniała zapewnić odpowiednich warunków do pracy wspólnej, spotkania czy omawiania projektu. 

Wszystkie funkcje udało się zamknąć w jednym miejscu dzięki ergonomicznemu układowi przestrzennemu. Wyróżniamy trzy istotne strefy Domospace: coworkingową, wypoczynkową oraz inspiracji. Każda ze stref została czytelnie wydzielona. W strefie pracy znalazł się stół konferencyjny z krzesłami, projektorem oraz dużym monitorem. Zadbano też o miejsca do pracy indywidualnej oraz spotkań w kameralnym gronie. Organizowanie przestrzeni coworkingu staje się ważnym trendem podczas aranżacji przestrzeni publicznych – do ciekawych realizacji tego typu należy też coworking w Green Caffe Nero przy Rondzie ONZ

W strefie wypoczynku pojawiają się produkty i meble cenionych marek obecnych w Domotece. Klienci mogą wygodnie rozsiąść się w fotelach i na sofach, a przy tym lepiej poznać asortyment galerii. Ikoniczne projekty mebli można podziwiać też na plakatach. Ponadto przygotowano albumy i katalogi z designem, dzięki którym odwiedzający mogą się zainspirować.

 

Chwila odpoczynku czyli Domospace w warszawskiej Domotece

Wnętrze w duchu eko 

W aranżacji wnętrza Domospace dominują naturalne materiały, wpisujące się w bieżący trend eko. Obecność drewna, barw ziemi oraz przybrudzonej zieleni buduje kameralną atmosferę i kojąco działa na zmysły. W takim wnętrzu nie mogło zabraknąć żywych roślin. Projektantka, kierując się filozofią biophilic design, wypełniła przestrzeń wspólną ożywczą zielenią. W przestrzeni Domospace ma również stanąć innowacyjna sofa z tapicerką wykonaną z odpowiednio przetworzonych plastikowych butelek. Koncepcja aranżacji wynika z wysokiej świadomości ekologicznej, ale też zrozumienia potrzeby otaczania się naturalnymi produktami. 

Wielofunkcyjna przestrzeń wspólna odpowiada na różne potrzeby klientów. Projektantka subtelnie snuje opowieść o dobrym wzornictwie, funkcjonalnych produktach i współczesnych potrzebach. W tak zaaranżowanej strefie coworkingu chciałoby się zatrzymać na dłużej niż krótką chwilę.

Zobacz galerię zdjęć Domospace w warszawskiej Domotece

Chwila odpoczynku czyli Domospace w warszawskiej Domotece – metryczka projektu 

typ projektu: strefa coworkingu

inwestor: Domoteka

autorka projektu: Agnieszka Tkaczyk

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!