Bogactwo materiałów w apartamencie w Gdyni

Bogactwo materiałów w apartamencie w Gdyni

Wnętrze apartamentu w Gdyni ubrane zostało w światowej klasy design i szlachetne materiały. Bogactwo barw i miękkich faktur sprawia, że trudno się nie zakochać. Tutaj nic nie jest dziełem przypadku. 

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest w dzielnicy Gdynia-Orłowo i mierzy blisko 120 m2. Właściciele apartamentu zwrócili się do architektki Joanny Safranow z prośbą o pomoc w aranżacji tego wnętrza. Nadmorska lokalizacja i przestronność stanowiły doskonały punkt wyjścia dla wyjątkowej koncepcji przestrzeni. Chociaż trudno jest oderwać wzrok od gustownych wnętrz, jak podkreśla projektantka - apartament ma być przede wszystkim miejscem do życia. 

Śmiałe rozwiązania stylistyczne idą w parze z dedykowanymi elementami wyposażenia. Znaczną część umeblowania wykonano na indywidualne zamówienie na podstawie projektu architektki. Należą do nich zarówno oryginalne bryły mebli i szaf w prywatnej części apartamentu, jak i wykończenia w postaci frezowanych paneli w korytarzu oraz półkolistych dekoracji drzwi. W ten sposób udało się stworzyć wnętrze dosłownie i w przenośni skrojone pod swoich mieszkańców.

Bogactwo materiałów w apartamencie w Gdyni

Wnętrze inspirowane morzem 

Lokalizacja mieszkania odegrała szczególną rolę w budowaniu całej koncepcji. We wnętrzach nadmorski pejzaż oddany został w mniej tradycyjny sposób – zamiast ugrzecznionych bieli i błękitów czy stylistyki Hamptons, projektantka postawiła na głęboką paletę barw, która przywodzi na myśl morze podczas sztormu, z całym swoim niespokojem i tajemniczością. W rezultacie już w korytarzu pojawia się granat, którym oblano ściany. To na jego tle zaprezentowano kontrastujący obraz Roberta Motelskiego oraz złotą konsolę w stylu art deco.

Butelkowa zieleń oraz głębokie tony niebieskiego usadowiły się też wygodnie w salonie – na miękkich welurowych obiciach sofy, krzeseł czy foteli. Ponad sofą pojawił się geometryczny obraz Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej, który koresponduje z okrągłymi stolikami i spektakularnym żyrandolem zawieszonym ponad jadalnianym stołem. Ciemny, kobaltowy odcień wprowadzony w holu kontynuowany jest w przestrzeni kuchni. Tutaj pojawia się lekko połyskująca zabudowa, której minimalistyczne fronty skrywają niezbędne sprzęty AGD. Ponad szafkami pojawiła się piękna mozaika przypominająca roziskrzoną taflę oceanu, w której odbijają się promienie słońca. Aby nie dopuścić do efektu przepychu, architektka postanowiła uzupełnić wnętrze o jasny blat i posadzkę oraz meble o łagodnych kształtach.

Bogactwo materiałów w apartamencie w Gdyni

Plażowa kolorystyka 

Podczas gdy w strefie dziennej dominują głębokie i śmiałe barwy, w prywatnej części apartamentu dominuje ciepła paleta beżów, szarości i złamanej bieli. W sypialni geometryczne akcenty w stylu art deco znalazły towarzystwo w miękkich tkaninach, które otulają pomieszczenie. Tkaniny wykorzystano także w mniej tradycyjny sposób – do przyzodobienia drzwi szafy czy komody. Na uwagę zasługuje niewielka szafka nocna zaprojektowana przez architektkę, która ujawnia zamiłowanie do geometrycznych form autorki. 

W podobnym tonie zaaranżowano przestrzeń łazienki. Tutaj, podobnie jak w kuchni, pojawia się mozaika, jednak w wesji romboidalnej. Wkomponowana została w jasne płyty spieku kwarcowego o delikatnym, nieregularnym rysunku marmuru. Klasyczny charakter wnętrza pomagają zachować złote elementy, takie jak uchwyty szafek, armatura czy oprawy oświetleniowe.

Zobacz galerię zdjęć apartamentu z bogactwem materiałów w Gdyni  

Bogactwo materiałów w apartamencie w Gdyni – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Safranow

autorka projektu: Joanna Safranow

realizacja: 2020

lokalizacja: Gdynia

projektowana powierzchnia: 120 m2

zdjęcia: Fotomohito

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!