Industrialne wnętrza kojarzą się z dużą, otwartą przestrzenią. Urządzanie kawalerki w tym stylu wydaje się być ryzykowne, jednak Architekci pracowni MIKOŁAJSKAstudio udowodnili, że jest to możliwe z bardzo dobrym skutkiem!
Wystrój krakowskiego mieszkania wyraźnie nawiązuje do loftowej stylistyki. Motywem spajającym cały projekt są – charakterystyczne dla industrialnych przestrzeni – akcenty czerni. Architekci pracowni MIKOŁAJSKAstudio, odpowiedzialnej za projekt wnętrza, konsekwentnie sięgnęli po elementy wyposażenia w tym kolorze: zlew i baterię kuchenną, lampy, klamki i dodatki. Przede wszystkim jednak – zainspirowani wybranymi przez dewelopera oknami – zdecydowali się na ciekawy zabieg zastosowania czarnych ram w całym mieszkaniu. Ujęto w nie zabudowę kuchni, jak również podzieloną szprosami, przesuwną szklaną ścianę między salonem a częścią prywatną. Ten sam motyw pojawia się na lustrzanych drzwiach szafy w sypialni. Na czarnej podstawie osadzono także łóżko. Wyraziste, czarne akcenty odnajdziemy też w łazience.
Szklana ściana w niewielkim mieszkaniu to znakomity pomysł na funkcjonalny podział przestrzeni bez wizualnego zamykania wnętrza. W ten sposób możemy jasno wyodrębnić strefy – w tym przypadku dzienną i nocną, nie ograniczając swobodnego przepływu światła między nimi. W razie potrzeby sypialnię można dodatkowo wydzielić zaciągając zasłonę – zyskujemy wówczas poczucie intymności i przytulności. Dzięki szklanej ścianie wnętrze wydaje się bardziej przestronne – kawalerka jakby zyskała kilka dodatkowych metrów!
Obok czerni w projekcie pojawia się również wiele odcieni szarości. Zacierane tynki dekoracyjne na ścianach, jak również materiał, z jakiego wykonano kuchenny blat imitują surowy beton. Ten chłodny wystrój przełamuje błyszcząca mozaika na ścianie ponad blatem w kuchni oraz jasne drewno na frontach kuchennych szafek i na podłodze. Aby nie dzielić przestrzeni kawalerki, w całym mieszkaniu zastosowano panele laminowane w kolorze jasnego drewna. To celowy zabieg, służący ociepleniu wnętrza i zapewnieniu spójności wizualnej aranżacji. Te same panele wykorzystano też do wykończenia fragmentu ściany w sypialni za łóżkiem. Dodatkowym nawiązaniem do natury są tutaj drewniane pieńki, pełniące funkcję szafek nocnych. Motyw drewna odnajdziemy też w łazience – w postaci drewnopodobnych płytek pod natryskiem.
Architekci MIKOŁAJSKAstudio jak zwykle zadbali również o to, by w mieszkaniu nie zabrakło indywidualnych akcentów. Głównym elementem dekoracyjnym części dziennej stała się wielkoformatowa fototapeta z rozrysowaną mapą Krakowa i okolicy. Obok stanął oryginalny stół jadalniany, wykonany z naturalnych drewnianych belek spiętych stalową obręczą. Metalowe krzesła Loft oraz lampy Nautilius polskiej marki Kaspa dopełniają całość.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Materiały prasowe OKK PR
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Mieszkanie w subtelnej, skandynawskiej kolorystyce to wspólne dzieło TWORZYWO studio...
czytajZobacz aranżację wnętrza apartamentu od Widawscy Studio Architektury, który skąpany...
czytajWzniesiony w latach 30. XX wieku domek myśliwski w Wilton...
czytajCharakter wnętrza, nawiązujący do japońskiej estetyki, sprzyja życiu w duchu...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz