Energetyzujące wnętrze apartamentu we Wrocławiu

Energetyzujące wnętrze apartamentu we Wrocławiu

Jak pogodzić rozwiązania stylistyczne z okładek wnętrzarskich magazynów z indywidualnym charakterem właścicieli mieszkania? Pracownia Finchstudio ma na to sposób – oto wnętrze mieszkania we Wrocławiu, które zachwyca intensywnymi barwami i wzornictwem z wysokiej półki. 

Aranżowane mieszkanie mieści się na wrocławskim Biskupinie, a za koncepcję wnętrza odpowiada Magdalena Kwoczka, założycielka pracowni Finchstudio. To dzięki niej wrocławskie apartamenty pięknieją, czego dowodem jest wcześniejsza realizacja architektki – dom z meksykańską nutą. Tym razem właściciele mieszkania postawili przed projektantką (nie)proste zadanie - „proszę zrobić coś ekstra”. Oglądając wnętrza apartamentu nie można mieć wątpliwości, że założenie zostało w pełni zrealizowane. 

Dwupoziomowy apartament składa się ze strefy dziennej, która łączy w sobie salon z otwartą kuchnią, a także gabinet. Ten ostatni pełni także funkcję miejsca dla gości i oddzielony został przy pomocy efektownego przeszklenia z ciemnymi szprosami. Szklane ściany mogą zostać rozsunięte, dzięki czemu strefa dzienna zyska dodatkową przestrzeń, praktyczną podczas domowych imprez. W apartamencie znajduje się też łazienka dla gości, a także pomieszczenia prywatne – sypialnia oraz duża łazienka domowników.

 

Energetyzujące wnętrze apartamentu we Wrocławiu

Przede wszystkim kolor 

Centralnym punktem aranżacji strefy dziennej, która nie daje oderwać od siebie wzroku, jest rozłożysta kanapa w nasyconej barwie amarantu. Wraz z niskimi stolikami kawowymi tworzy ona serce apartamentu, którego granice obrysowuje piękny wzorzysty dywan w stylu perskim. Wprowadzenie mocnego koloru sofy powoduje, że przestrzeń nabiera wyrazistego charakteru. Jeszcze jednym akcentem kolorystycznym jest zabudowa kuchenna. Architektka umiejętnie połączyła dębowy fornir frontów dolnych szarek z rozbieloną oliwkową zielenią szafek wiszących.

 

Energetyzujące wnętrze apartamentu we Wrocławiu

Stawiamy na funkcję 

W rozmowach na temat wnętrza właściciele podkreślali, aby mieszkanie charakteryzowało się multifunkcjonalnością. Jednym z praktycznych rozwiązań jest tutaj zabudowa okalająca łazienkę dla gości na parterze. Od strony kuchni rzędy wtapiających się w tło szafek zestawiono z lodówką. Od wejścia zaprojektowano białe szafy ze skośnymi uchwytami nadającymi całości wrażenia dopracowania i skończoności. W parterowej łazience, która jest nieduża, architektka postawiła na minimalizm. Pionowo ułożone wąskie białe płytki zestawione są z kontrastującą mozaiką posadzki. 

Prawdziwym majstersztykiem jest pokój kąpielowy na piętrze, zaaranżowany z myślą o domownikach. Marmurowe płyty umościły się na podłodze, ale też w dolnej części ścian i wokół wanny. Powyżej znajdują się ułożone w klasyczną cegiełkę ciemniejsze kafelki. Elegancką okrasę stanowi podsufitowa sztukateria w czerni korespondująca z szafką podumywalkową w typie starej komody. Aby nadać klasyce twistu, architektka zaproponowała loftowe oświetlenie nad lustrem oraz etniczny dywanik. W ten sposób powstało wnętrze, które wymyka się wszelkim jasno sprecyzowanym kategoriom.

Zobacz galerię zdjęć energetyzującego wnętrza apartamentu we Wrocławiu 

Energetyzujące wnętrze apartamentu we Wrocławiu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Finchstudio

autor projektu: Magdalena Kwoczka

realizacja: 2020

lokalizacja: Wrocław

zdjęcia: Aleksandra Dermont Ayuko Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!