Panel akustyczny Oktav

Panel akustyczny Oktav

Około 57% osób pracujących w biurze typu open space uznaje poziom panującego hałasu za uciążliwy. Tak mówią wyniki badania przeprowadzonego w 2009 roku, w którym wzięło udział ponad 500 członków ze Szwedzkiego Związku Nauczycieli, Szwedzkiej Federacji Nauczycieli oraz Szwedzkiego Związku Dziennikarzy. W odpowiedzi na rezultaty przeprowadzonego badania Kinnarps postanowił wykorzystać swoje doświadczenie w badanej materii, czego efektem jest nowy panel akustyczny Oktav zaprojektowany przez Christiana Halleröda.

Obecnie coraz częściej spotyka się bardzo różne typy przestrzeni biurowych – takich, gdzie liczy się nie tylko oszczędność miejsca, ale też nacisk na swobodę wymiany twórczych pomysłów oraz sprawna komunikacja i współpraca. Biuro typu open space pozostaje wciąż biurem, gdzie dźwięk rozchodzi się stosunkowo łatwo, odbijając się od twardych powierzchni ścian, sufitów, podłóg i okien. Powoduje to pogłos i uniemożliwia koncentrację. Można jednak temu skutecznie zaradzić dzięki zastosowaniu paneli akustycznych. Panel Oktav został stworzony przede wszystkim z myślą o specyficznych warunkach środowiska biurowego, lecz dla Kinnarps ważna była również kwestia ekologii, dlatego do produkcji panelu stosuje się przyjazne środowisku tworzywo re:fill.

„Dźwięk otoczenia ma znaczny wpływ na naszą wydajność i zdolność do koncentracji. Hałas oznacza nie tylko większą podatność na stres czy bóle głowy albo utrudnienie pracy – w dłuższej perspektywie może prowadzić również do problemów z ramionami, karkiem i szyją. Gdy projektowałem panel Oktav, chciałem stworzyć coś przyjaznego dla oka i dla środowiska, a przede wszystkim coś, co pomoże wprowadzić pewien element harmonii do biura”, mówi Christian Halleröd, projektant panelu Oktav.

„Kilka takich paneli można zestawić ze sobą i utworzyć interesujące wzory urozmaicające biurową codzienność, a dostępne różne opcje kolorystyczne pomogą nadać przestrzeni nieco dynamiki”, dodaje Halleröd.

Panel akustyczny Oktav oferowany jest w różnych harmonizujących ze sobą kolorach i w kilku rodzajach materiałów: Delta, Blazer i Mistika oraz wykonany jest z ekologicznego tworzywa. Oktav jest lekki i łatwy do zaczepienia na ścianie. Panel spełnia wymogi certyfikatu ISO 11654 i charakteryzuje się wysoką absorpcją dźwięku (klasa A). Powierzchnia absorpcji dźwięku jest określana za pomocą równania Sabine’a, które umożliwia określenie czasu pogłosu oraz jego zależności od rozmiaru pomieszczenia. „Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie określić, ile paneli Oktav powinno znaleźć się w danym pomieszczeniu”, mówi Tobias Hendén, Product Manager Kinnarps AB

Panel akustyczny Oktav będzie w sprzedaży od 1 marca 2012r.

Christian Halleröd
Firma Christian Halleröd Design (CHD) została założona w 1998 roku w Sztokholmie, w Szwecji. CHD oferuje usługi z zakresu projektowania dla projektów o różnej specyfice i wielkości – od projektowania mebli po aranżację powierzchni sklepowych i projektowanie wnętrz. Kierujemy się przede wszystkim odpowiednim doborem materiałów i stawiamy na zrozumienie potrzeb klienta. Jako doświadczeni projektanci dobrze rozumiemy procesy produkcji i wytwarzania, ponadto zawsze uwzględniamy preferencje naszych klientów przy kreacji danego projektu. Dzięki temu możemy zaoferować produkt wysokiej jakości, wyrazisty i w pełni spersonalizowany image.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!