Monochromatyczne wnętrze z kolorystycznymi akcentami

Monochromatyczne wnętrze z kolorystycznymi akcentami

Krakowskie mieszkanie zostało zaprojektowane przez pracownię PROJEKTYW w myśl klasycznej koncepcji połączenia czerni i bieli. Aby nie było nudno, do monochromatycznego wnętrza wprowadzono akcenty kolorystyczne w formie zieleni oraz dekoracyjne wykończenia. 

Projektowane mieszkanie mieści się na obrzeżach Krakowa i zajmuje powierzchnię 65 m2. Właściciele lokalu zwrócili się o pomoc w aranżacji do pracowni PROJEKTYW. Inwestorom zależało, aby wnętrze było tak piękne, jak i funkcjonalne – oczekiwali projektu nowoczesnego mieszkania w duchu „smart home”. Możliwość sterowania sprzętami elektronicznymi czy instalacjami przy pomocy smartfona była podstawą założenia. Architekci z pracowni PROJEKTYW wyposażeni w listę sprzętów elektronicznych, które miały znaleźć się we wnętrzu oraz w wytyczne dotyczące funkcjonalności, przystąpili do pracy nad projektem.

Monochromatyczne wnętrze z kolorystycznymi akcentami

Nowoczesne wnętrze w czerni i bieli 

Projektując nowoczesne mieszkanie warto pomyśleć o monochromatycznej palecie kolorów, podobnie jak w przypadku aranżacji domu jednorodzinnego w Gaju. Czerń i biel doskonale czują się w we wnętrzach o minimalistycznym kostiumie i to właśnie one stały się bazą projektu mieszkania w Krakowie. Oprócz klasycznego połączenia barw architekci postanowili ocieplić wnętrze drewnem o naturalnym wybarwieniu. Drewno na podłodze w salonie znajduje swoją kontynuację jako okładzina ściany RTW obudowana systemem białych szafek. 

Do wnętrza wprowadzono też delikatną szarość betonu architektonicznego, którym wykończono pojedyncze ściany. Aby ożywić przestrzeń wykorzystano wyraźne niebieskie akcenty w formie obicia krzeseł w jadalni oraz żywicę epoksydową w blacie stołu. Przyciągającym wzrok elementem strefy dziennej jest wertykalny ogród zapowiadający strefę kuchenną. Zieleń roślin na biało-czarnym tle prezentuje się bardzo soczyście i energicznie. Zielony akcent roślinny pojawia się też w postaci chrobotka reniferowego w strefie wypoczynkowej. Wprowadzona roślinność nie tylko pięknie dekoruje wnętrze, ale też filtruje powietrze poprawiając jego jakość i będąc uzupełnieniem dla zastosowanych urządzeń oczyszczających powietrze.

Monochromatyczne wnętrze z kolorystycznymi akcentami

Inteligentny dom 

Zastosowana w mieszkaniu technologia wpływa na komfort jego mieszkańców. Wnętrze zostało maksymalnie zautomatyzowane – architekci zaprojektowali system sterowania ogrzewaniem podłogowym i otwierania drzwi wejściowych za pomocą aplikacji w telefonie. Dotykowe sterowanie światłem oraz automatyczne sterowanie zasłonami zapewnia codzienną wygodę. Także projektowana zieleń posiada własny system nawadniania i odprowadzania wody. Istotnym było przewidzenie nowych podłączeń hydraulicznych i elektrycznych. 

Oświetlenie we wnętrzu podzielono na strefy odpowiadające funkcjom poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu światło tworzy odpowiednie warunki i niezwykły klimat nowoczesnego wnętrza. Proste i minimalistyczne oprawy w czarnym, matowym wykończeniu stanowią elegancką wisienkę na torcie.

Zobacz galerię zdjęć monochromatycznego wnętrza z kolorystycznymi akcentami 

 

Monochromatyczne wnętrze z kolorystycznymi akcentami – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: PROJEKTYW – Paulina Zwolak, Jakub Nieć

realizacja: 2020

lokalizacja: Dobrzyce

projektowana powierzchnia: 65 m2

zdjęcia: Wnętrza Kraków – Jakub Dziedzic

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!