Raj dla łasuchów czyli Cinnamon Restaurant w Dublinie

Raj dla łasuchów czyli Cinnamon Restaurant w Dublinie

Oto wnętrze, które przywodzi na myśl beztroskie czasy dzieciństwa – cynamonowe królestwo pełne jest okrągłych luster i ozdobnych lamp przypominających duże lizaki. Zapraszamy na spacer pełen doznań do dublińskiej Cinnamon Restaurant.

 Na myśl o dzieciństwie wracamy wspomnieniami do beztroskiej zabawy i do smaku lodów owocowych. Po takie inspiracje postanowili sięgnąć także architekci z pracowni Kingston Lafferty Design, projektując wnętrze Cinnamon Restaurant w Dublinie. Nowa restauracja zajęła miejsce dawnego lokalu handlowego. Teraz wnętrze zachwyca mnogością rozwiązań funkcjonalnych i doświadczeń, jakie zapewnia odwiedzającym. Wizyta w Cinnamon Restaurant to uczta nie tylko dla podniebienia. 

Podobnie jak w Lodziarni Dudek, tak i w dublińskiej restauracji wnętrze oblane jest soczystą barwą owoców leśnych. Bordo i brąz, z jakimi identyfikuje się marka, stały się punktem wyjścia dla kolorystycznej kompozycji. Jako uzupełnienie sięgnięto po łagodny odcień gołębiej szarości oraz złamaną biel. Pastelowe barwy pożenione zostały z licznymi przeskalowanymi obiektami, które nadają wnętrzu charakter. Architekci bawią się formą i kształtem – zaprojektowane przez nich oprawy oświetleniowe przypominają ogromne lizaki.

Raj dla łasuchów czyli Cinnamon Restaurant w Dublinie

Witamy w domku dla lalek

 Wnętrze lokalu dostępne jest z poziomu ulicy i otwiera się na nią olbrzymimi przeszkleniami. Po wejściu naszym oczom ukazuje się bar o zaoblonych kształtach, wykończony podłużnymi, pastelowymi płytkami. Bar ozdabiają zakończone półokrągło nisze, w których umieszczone są półki z estetyczną ceramiką. Całość robi wrażenie przestrzeni na pograniczu wnętrza starej apteki, a domku dla lalek. 

Strefa dla gości wyposażona została w miękkie, skórzane sofy obudowane tymi samymi kaflami, co bar. Wysoka na 4 metry ściana przyozdobiona została okrągłymi lustrami, które w sposób dramatyczny wypełniają przestrzeń i multiplikują obecne w niej elementy. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń wysokiego lokalu zaprojektowane zostało dodatkowe piętro na antresoli. To tam zaaranżowana została kuchnia. W ten sposób pod antresolą znalazło się miejsce dla dodatkowej przestrzeni na stoliki dla gości o bardziej intymnym charakterze. 

Ciągi komunikacyjne wyznaczone zostały poprzez bordowe posadzki. Gdzieniegdzie przecinają je gołębie, okrągłe płytki. 

Wyposażenie lokalu w ponadwymiarowej skali w połączeniu z niebanalnymi materiałami wykończeniowymi daje efekt niemal teatralnej przestrzeni. Proste formy i kształty wydają się bardzo plastyczne, co dodatkowo podkreślone jest mnogością wykorzystanych faktur. Tak zaprojektowana przestrzeń wydaje się zapraszać gości do udziału w spektaklu, który realizowany jest w sposób zupełnie nieoczekiwany, jakby z przymróżeniem oka.

Zobacz galerię raju dla łasuchów, czyli Cinnamon Restaurant w Dublinie

Raj dla łasuchów czyli Cinnamon Restaurant w Dublinie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze restauracji

inwestor: Cinnamon Restaurant

pracownia: Kingston Lafferty Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Dublin, Irlandia

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!