Apartament w chmurach czyli luksusowa aranżacja na Złotej 44

Apartament w chmurach czyli luksusowa aranżacja na Złotej 44

Klimat tego wnętrza buduje w dużej mierze błękit nieba za dużymi przeszkleniami i panorama Warszawy. W takim towarzystwie wyszukany i elegancki design prezentuje się wybornie. 

W warszawskim apartamentowcu Złota 44 nie brakuje wnętrzarskich perełek. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy – ścisłe centrum miasta, do tego zaskakująca architektura projektu architekta Daniela Libeskinda. Jedną z ciekawszych realizacji jest wnętrze apartamentu na 51. piętrze, które zaprojektowane zostało przez autorską pracownię architektki Ilony Sobiech. 

Jak podkreśla projektantka, założeniem projektowym było stworzenie intymnej przestrzeni ukrytej w prestiżowych murach. Podróż między loftem, a klasyką trwa w trakcie całego spaceru po wnętrzach apartamentu. W mieszkaniu odnajdujemy dekoracyjny beton i stal, ale też szlachetne kamienie i drewno. Luksusowe wyposażenie współgra z obrazami i roślinami nie konkurując ze sobą, a estetycznie się uzupełniając. Duża przestrzeń apartamentu pozwoliła uniknąć kakofonii, tworząc jednocześnie gustowny miks.

Apartament w chmurach czyli luksusowa aranżacja na Złotej 44

Jadalnia z panoramą miasta 

Tłem dla masywnego dębowego stołu jest zegar Pałacu Kultury, który majaczy za oknami. W przestrzeni jadalni pojawiły się delikatne krzesła opasane przytulnym aksamitem oraz kultowe fotele o ażurowej formie. Piękna oprawa wykończeniowa oraz obszerny dywan wyraźnie sygnalizują strefę pomieszczenia. Architekta postanowiła sięgnąć po czerń, która stała się wyraźnym kontrapunktem dla subtelnej gamy błękitów. 

Zaraz obok części jadalnianej znajduje się gabinet, który stanowił ważny punkt całej aranżacji dla inwestorów. Aby nie zamykać pomieszczenia na światło i panoramę za oknami, architekta postanowiła oddzielić gabinet szkłem. 3-metrowe, potężne stalowe ramy zostały w pełni przeszklone i nadano im funkcję drzwi obrotowych. Po środku ruchomych płaszczyzn ustawiono regał, który optycznie oddziela gabinet.

Apartament w chmurach czyli luksusowa aranżacja na Złotej 44

Kuchnia w apartamencie 

W przestrzeni apartamentu wydzielone zostały dwie kuchnie – główna oraz strefa robocza, skryta w pomieszczeniu dawnej spiżarni. Takie rozwiązanie pozwoliło utworzyć ergonomiczne zaplecze użytkowe, które nie jest eksponowane w w części głównej. Kuchnia właściwa wyposażona została w płytę indukcyjną wkomponowaną w czerń blatu wyspy. Ponad nią zainstalowano wbudowany w sufit okap. Szafki zamknięte zostały za przesuwnymi i chowanymi panelami drzwi, postarzanych luster i mobilnego kominka. Na pierwszym planie znalazł się kwadratowy blat stołu wykończonego wędzonym dębem umieszczony na mosiężnej nodze. 

Kuchnia otwiera się na salon, gdzie pierwsze skrzypce grają piękne, pikowane sofy. Postarzany nubuk w odcieniu jasnej oliwki uzupełnia błękit pufy i poduszek. Także tutaj znajduje się elegancki perski dywan o współczesnym sznycie. Całość uzupełniają stoliki wykonane według projektu architektki. Czarne tafle szklanych blatów, wyszukane oprawy oświetleniowe oraz eleganckie fototapety budują wyjątkową atmosferę luksusowego wnętrza.

Zobacz galerię zdjęć apartamentu w chmurach, czyli luksusowej aranżacji na Złotej 44

Apartament w chmurach czyli luksusowa aranżacja na Złotej 44 – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze apartamentu

inwestor: prywatny

pracownia: Architektura Wnętrz Ilona Sobiech

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!