Vintage i zieleń czyli o mieszkaniu Piga Haus

Vintage i zieleń czyli o mieszkaniu Piga Haus

Co nas urzekło w poznańskim mieszkaniu Piga Haus? Architektura zabytkowej kamienicy, duch vintage i duża ilość zielonych roślin – oto wnętrze, które opowiada niejedną historię. 

Na poznańskich Jeżycach nie brakuje wnętrzarskich perełek – zabytkowe kamienice dają duży potencjał, który wykorzystali między innymi projektanci z halo.architekci w jednej ze swoich realizacji. Dziś odwiedzimy 111-metrowy apartament, któremu właściciele nadali nowe życie. Projekt Piga Haus podbija media społecznościowe – mieszkanie pełne wyeksponowanych elementów dawnej architektury trafia w najbardziej wyszukane gusta. 

Piotr i Iga ubierając wnętrza poznańskiego apartamentu postawili sobie nadrzędną zasadę: mieszkanie miało odzwierciedlać osobowość swoich domowników. Właśnie dlatego cała aranżacja tworzy ciekawy misz-masz różnych stylistyk. Każde pomieszczenie opowiada nieco inną historię. Wszystko to za sprawą wyjątkowego wyposażenia vintage, które właściciele wynajdywali na osiedlowych wystawkach i w internetowych ogłoszeniach. We wnętrzach znajdziemy prawdziwe perełki epoki PRL-u, ikony designu, jak fotele projektu Zenona Bączyka, czy krzesła koncepcji Marcela Breuera. W łazience stanęła żeliwna wanna, a w sypialni łóżko o rattanowej ramie. 

Właściciele kierowali się zasadą, aby nie kupować rzeczy nowych, a wybierać te stare i ponadczasowe. Z rodzinnych pamiątek, takich jak bujany fotel czy zestaw porcelany, utworzono dekoracyjne dodatki, które nadają wnętrzom indywidualnego charakteru.

Vintage i zieleń czyli o mieszkaniu Piga Haus

Miejska dżungla 

Odwiedzając wnętrza poznańskiego apartamentu można pomyśleć, że przenieśliśmy się w odległe zakątki dżungli. Mieszkanie wypełnione jest soczystymi i bujnymi roślinami, które pną się wzdłuż ścian ku sufitowi. W każdym z pomieszczeń natrafiamy na zieleń, zaś prawdziwy gąszcz czeka nas w salonie. Tutaj liczba roślin jest niemal równa ilości wyposażenia. Dodatkowo zieleń wdziera się także zza balkonowego okna, potęgując wrażenie miejskiej dżungli. 

Miłość właścicieli do kwiatów przeplata się z umiłowaniem do rzeczy pięknych. Stąd pomieszczenia wypełnione są wyszukanymi dodatkami i dekoracjami. Dawne wyroby polskich hut szkła i porcelanowe rzeźby rozsiadły się na półkach, zaś retro grafiki i reprodukcje dzieł dawnych mistrzów pędzla przyozdobiły ściany pomieszczeń. 

Poznańskie mieszkanie jest doskonałym dowodem na to, jak wielki potencjał tkwi w dawnych wnętrzach. Lokal znajdujący się w opłakanym stanie, może okazać się prawdziwą perełką. Zachowana stolarka okienna, duże okna i wysokie sufity to baza, reszta pozostaje w rękach projektantów.

Zobacz galerię zdjęć mieszkania Piga Haus  

Vintage i zieleń czyli o mieszkaniu Piga Haus  - metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

projekt: Piga Haus

realizacja: 2020

lokalizacja: Poznań

projektowana powierzchnia: 111 m2

zdjęcia: Piotr Zabrzezny

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!