Co nas urzekło w poznańskim mieszkaniu Piga Haus? Architektura zabytkowej kamienicy, duch vintage i duża ilość zielonych roślin – oto wnętrze, które opowiada niejedną historię.
Na poznańskich Jeżycach nie brakuje wnętrzarskich perełek – zabytkowe kamienice dają duży potencjał, który wykorzystali między innymi projektanci z halo.architekci w jednej ze swoich realizacji. Dziś odwiedzimy 111-metrowy apartament, któremu właściciele nadali nowe życie. Projekt Piga Haus podbija media społecznościowe – mieszkanie pełne wyeksponowanych elementów dawnej architektury trafia w najbardziej wyszukane gusta.
Piotr i Iga ubierając wnętrza poznańskiego apartamentu postawili sobie nadrzędną zasadę: mieszkanie miało odzwierciedlać osobowość swoich domowników. Właśnie dlatego cała aranżacja tworzy ciekawy misz-masz różnych stylistyk. Każde pomieszczenie opowiada nieco inną historię. Wszystko to za sprawą wyjątkowego wyposażenia vintage, które właściciele wynajdywali na osiedlowych wystawkach i w internetowych ogłoszeniach. We wnętrzach znajdziemy prawdziwe perełki epoki PRL-u, ikony designu, jak fotele projektu Zenona Bączyka, czy krzesła koncepcji Marcela Breuera. W łazience stanęła żeliwna wanna, a w sypialni łóżko o rattanowej ramie.
Właściciele kierowali się zasadą, aby nie kupować rzeczy nowych, a wybierać te stare i ponadczasowe. Z rodzinnych pamiątek, takich jak bujany fotel czy zestaw porcelany, utworzono dekoracyjne dodatki, które nadają wnętrzom indywidualnego charakteru.
Odwiedzając wnętrza poznańskiego apartamentu można pomyśleć, że przenieśliśmy się w odległe zakątki dżungli. Mieszkanie wypełnione jest soczystymi i bujnymi roślinami, które pną się wzdłuż ścian ku sufitowi. W każdym z pomieszczeń natrafiamy na zieleń, zaś prawdziwy gąszcz czeka nas w salonie. Tutaj liczba roślin jest niemal równa ilości wyposażenia. Dodatkowo zieleń wdziera się także zza balkonowego okna, potęgując wrażenie miejskiej dżungli.
Miłość właścicieli do kwiatów przeplata się z umiłowaniem do rzeczy pięknych. Stąd pomieszczenia wypełnione są wyszukanymi dodatkami i dekoracjami. Dawne wyroby polskich hut szkła i porcelanowe rzeźby rozsiadły się na półkach, zaś retro grafiki i reprodukcje dzieł dawnych mistrzów pędzla przyozdobiły ściany pomieszczeń.
Poznańskie mieszkanie jest doskonałym dowodem na to, jak wielki potencjał tkwi w dawnych wnętrzach. Lokal znajdujący się w opłakanym stanie, może okazać się prawdziwą perełką. Zachowana stolarka okienna, duże okna i wysokie sufity to baza, reszta pozostaje w rękach projektantów.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
projekt: Piga Haus
realizacja: 2020
lokalizacja: Poznań
projektowana powierzchnia: 111 m2
zdjęcia: Piotr Zabrzezny
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Pod Warszawą powstał projekt wnętrza domu jednorodzinnego o powierzchni 200...
czytajDomy mieszkalne inspirowane zabudowaniami gospodarczymi cieszą się dużą popularnością. Zobaczcie...
czytajWnętrze podmiejskiego domu zaaranżowane zostało w stylu nowoczesnej stodoły. Zobacz...
czytajMediolan to miasto, w którym niezwykle długa i bogata historia...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz