Mieszkanie w duchu moderny

Mieszkanie w duchu moderny

Geometria, obłości i wyważona paleta barw – tak przedstawia się ostatnia realizacja architektki Małgorzaty Seta z pracowni silke. W pięknym wnętrzu warszawskiego mieszkania nie brakuje modernistycznych inspiracji dawnych mistrzów designu. 

Mieszkanie zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy, a inwestorami jest dwójka młodych ludzi. Właścicielka o artystycznej duszy oraz jej twardo stąpający po ziemi partner oczekiwali wnętrza, które odpowiadałoby dwóm różnych charakterom. Projekt wnętrza przygotowała Małgorzata Seta z pracowni silke, która już nie raz czarowała piękne przestrzenie . Tym razem architektka musiała pogodzić ze sobą nowoczesny pragmatyzm i wyszukany dekor. Efekt – doskonale zaprojektowane i estetyczne wnętrze, w którym aż chce się mieszkać.

 

W modernistycznym duchu czyli o mieszkaniu w Warszawie

Otwarta strefa dzienna mieszkania 

Jednym z założeń projektowych była zmiana układu funkcjonalnego – nowe wnętrze miało charakteryzować się otwartą strefą dzienną łączącą kuchnię i salon. Mimo tego udało się wyraźnie zaznaczyć granice poszczególnych stref. Posłużyły temu częściowe przeprucie ściany pomiędzy dwoma pomieszczeniami, a także wykorzystanie różnej palety kolorów. W kuchni położone zostały płytki o rysunku lastryko, w salonie posadzkę tworzą drewniane klepki parkietu. Podczas gdy w kuchni dominują szarości, część jadalna i wypoczynkowa zaznaczona została jasnym beżem i chłodną zielenią. 

Interesującym zabiegiem jest wprowadzenie tradycyjnych dekorów w postaci sztukaterii, czy zdobień frontów kuchennych szafek. Klamki i uchwyty stanowią uzupełnienie stylistyki vintage. Aby nie było nudno we wnętrzu rozsiadły się wyjątkowe meble nawiązujące do modernistycznych tradycji. Ściany ozdabiają piękne, wyważone prace wykonane przez Inwestorkę.

W modernistycznym duchu czyli o mieszkaniu w Warszawie

Sypialnia z ochrą i pomarańczą 

Niezwykły efekt udało się uzyskać w sypialni. To tutaj dominuje modernistyczne umiłowanie do kolorowych płaszczyzn wplecionych w czarno-białe tło. Pomieszczenie obiega czarny pas ponad posadzką, który maluje się nie tylko na ścianach, ale też na szarie i drzwiach, dając wrażenie nieprzerwanej wstęgi. Estetycznym uzupełnieniem całości są wyważone akcenty barwne – ciepła ochra, soczysty pomarańcz i zgaszona zieleń. 

Zaproponowana stylistyka kontynuowana jest też w łazience, gdzie podłogę przyozdabia rysunek lastryko. Ściany wykończone zostały kwadratowymi płytkami w bieli, a tu i tam pojawiają się zdobienia w stylu vintage. Wnętrze ociepla drewno wyposażenia w postaci szafki pod umywalkę i zabudowy łazienkowej.

Zobacz galerię zdjęć mieszkania w modernistycznym duchu 

W modernistycznym duchu czyli o mieszkaniu w Warszawie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: silke

autorka projektu: Małgorzata Seta

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

zdjęcia: Hanna Połczyńska, kroniki

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!