Róż i mięta we wnętrzu mieszkania

Róż i mięta we wnętrzu mieszkania

Skandynawski klimat przepleciony miętowymi akcentami i bladoróżowymi wtrąceniami – taki kostium do warszawskiego mieszkania na Żoliborzu zaproponowała pracownia Design me too. Delikatne pastele czarują we wnętrzach! 

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest przy ulicy Kaliny Jędrusik na warszawskim Żoliborzu. Właściciele życzyli sobie, aby mieszkanie pełniło funkcję komfortowego azylu, w którym wszyscy domownicy mogliby realizować swoje pasje. O projekt wnętrza poproszono architektów z pracowni Design me too, którzy dobrze wiedzą, jak zaprojektować ciepłe i przytulne wnętrze. 67-metrowe mieszkanie zaplanowane zostało w sposób bardzo prosty, a jednocześnie pomysłowy, zaś jasna i wyważona paleta barw nadaje wnętrzom przestronności.

Strefa wejściowa mieszkania płynnie przechodzi w sporych rozmiarów salon, który łączy w sobie funkcję wypoczynkową oraz jadalnianą. Pozostałe pomieszczenia, mimo że są mniejsze, pełne są światła i powietrza. Wrażenie to udało się uzyskać poprzez zastosowanie jasnych barw i małej ilości mebli o gładkich powierzchniach. Nieznacznie rozbielony kolor dębowego drewna na podłodze oraz liczne drewniane wyposażenie nadają wnętrzom przytulności.

Róż i mięta we wnętrzu mieszkania na Żoliborzu

Geometryczne wtrącenia 

Na uwagę zasługują liczne dekoracyjne detale, które pojawiają się w projekcie. W salonie jedna ze ścian ozdobiona została geometrycznymi płytkami, które doskonale komponują się z drewnianą okładziną. Także w kuchni pojawia się geometryczny motyw, którym udekorowano powierzchnie robocze. Płytki o delikatnym wzorze zaproponowano też w łazience w strefie mokrej wanny. Za każdym razem projektanci posługują się stonowanymi kolorami – szarościami i beżami, które komponują się z pastelową bazą projektu. 

Róż i mięta we wnętrzu mieszkania na Żoliborzu

Minimalizm we wnętrzu 

W projekcie liczba mebli została ograniczona, zaś te, które wprowadzono, wykonane zostały na specjalne zamówienie przez stolarza. Dzięki temu kompozycja jest spójna materiałowo oraz kolorystycznie. Sterylne powierzchnie frontów bez uchwytów ocieplają drewniane wstawki, dzięki czemu całość wydaje się bardziej przyjazna i ciepła w odbiorze. 

W projektowanym mieszkaniu znajdują się dwie niewielkie łazienki – obie zaprojektowane zostały tak, by nawiązywać do reszty mieszkania. Jednocześnie zaproponowano białe wyposażenie, dzięki czemu pomieszczenia wydają się przestronniejsze. W łazience zrezygnowano z pralki, która przeniesiona została do WC. Funkcjonalne zagospodarowanie obu łazienek umożliwiły także wykonane na wymiar meble wokół zabudowy stelaża, które mieszczą wiele schowków na kosmetyki i chemię. 

Cały projekt apartamentu jest oszczędny w środkach wyrazu, a jednocześnie pełen domowego ciepła. Architektom udało się stworzyć przestrzeń, która stanowi doskonałe tło dla śmiechu dzieci, zapachu pieczonego ciasta i długich, wieczornych rozmów.

Zobacz galerię wnętrza mieszkania w różu i mięcie na Żoliborzu

Róż i mięta we wnętrzu mieszkania na Żoliborzu  - metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze apartamentu

inwestor: prywatny

pracownia: Design me too

realizacja: 2020

lokalizacja: Żoliborz, Warszawa

projektowana powierzchnia: 67 m2

zdjęcia: Katarzyna Czechowicz

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!