Wnętrze hotelu Radisson Blu w Bazylei

Wnętrze hotelu Radisson Blu w Bazylei

W projekcie hotelu Radisson Blu w szwajcarskiej Bazylei zachwycają szyk i klasa, w które ubrane zostały wnętrza. Autorem projektu jest polskie biuro Iliard Architecture & Interior Design. 

Szwajcarska marka hotelowa Radisson Blu słynie z dopieszczonych wnętrz. Pisaliśmy już o pełnym szyku hotelu w stolicy, którego aranżacja cieszy się dużym uznaniem. Nic dziwnego, że również w przypadku szwajcarskiego obiektu inwestor postawił na elegancję klasy premium. Do współpracy nad projektem modernizacji hotelowych przestrzeni zaproszono krakowską pracownię Iliard Architecture & Interior Design. Projektowany obiekt znajduje się w Bazylei w Szwajcarii, a głównym odbiorcą hotelu jest klient biznesowy. Projektanci chcieli stworzyć przestrzeń klasy premium, w którym goście mogliby poczuć się jak w domu. 

Modernizowany obiekt skrywa w sobie przestronne lobby, bogate zaplecza noclegowe, na które składa się aż 206 pokoi i apartamentów, a także restaurację i bar. Jak na hotel biznesowy przystało, Radisson Blu Bazylea oferuje gościom dobrze wyposażone centrum konferencyjne, na które składa się 7 praktycznie zaaranżowanych sal.

Projekt wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei pióra polskich architektów

Szyk i klasa w częściach wspólnych hotelu 

Zarówno lobby, jak i pozostałe części wspólne obiektu zaprojektowane zostały w duchu ponadczasowej elegancji. Do wykonania mebli użyto naturalnych materiałów – drewna, szkła i skór. Stylowe lobby to wizytówka hotelu – zaproponowany tutaj design doskonale oddaje zamysł całego projektu. Według projektantki Izabeli Kaim-Kalinowskiej to właśnie reprezentacyjne lobby jest najmocniejszym punktem całej koncepcji. Dawna przestrzeń recepcji została zupełnie przeprojektowana. 

Jak mówi projektantka Karolina Krzysiak: "Od początku projektowania naszym głównym celem było usprawnienie działania hotelu, który zmagał się z pewnymi problemami funkcjonalnymi. Postawiliśmy nacisk na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co stanowiło wyzwanie ze względu na charakter istniejącego budynku i jego nietypowy układ. Udogodniliśmy więc strefę Gościa Biznesowego, rozszerzając i oddzielając część konferencyjną od głównego lobby, które dzięki temu zyskało odpowiedni charakter czytelnej i reprezentacyjnej przestrzeni. Dzięki zorganizowaniu układu restauracji wokół przykuwającego uwagę baru, udało się ją otworzyć nie tylko na gości hotelowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki przeprowadzonym przez nas zmianom, hotel tętni nowym życiem".

Jedną ze zmian funkcjonalnych było przeniesienie baru z lobby do restauracji. Ta elegancka przestrzeń otwiera się na miasto dzięki dużym przeszkleniom na poziomie ulicy. Drewno uzupełnia bogatą paletę szarości i beżów. W przestrzeni restauracyjnej zaproponowano różne typy siedzisk, w zależności charakteru spotkania, jakie odbywają goście. Wygodne, tapicerowane loże zachęcają do kameralnych spotkań w większej grupie, zaś wygodne fotele sprawdzą się podczas oficjalnych kolacji.

Projekt wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei pióra polskich architektów

Przytulne pokoje hotelowe 

W pokojach hotelowych i apartamentach zaproponowano więcej ciepła i domowego klimatu. Podłogi wykończone są w kolorach drewna, a uzupełniają je miękkie dywany. Obszerne łóżka o wyposażone zostały w wysokie wezgłowia z czarno-białymi zdjęciami. Wygodne i stylowe wyposażenie przyciąga zarówno gości biznesowych, jak i weekendowych turystów, którzy doceniają wysoki standard obsługi. Aranżację wnętrz dopełniają dopracowane detale oraz klimatyczne oświetlenie. Lampy inspirowane modernistyczną tradycją doskonale wpisuje się w eleganckie przestrzenie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei 

Projekt wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei pióra polskich architektów – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrza hotelu

inwestor: Radisson Hotel Group

pracownia: Iliard Architecture & Interior Design

realizacja: 2020

lokalizacja: Bazylea, Szwajcaria

zdjęcia: Radisson Hotel Group

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!