Nowoczesność w ludzkiej skali

Nowoczesność w ludzkiej skali

Wnętrze podkarpackiego domu to duża, otwarta przestrzeń wypełniona powietrzem i światłem. Współczesne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania funkcjonalne tworzą estetyczną całość z tradycyjną drewnianą stolarką. 

Zdarza się, że nowoczesna aranżacja daje efekt surowej i bezdusznej przestrzeni. W podkarpackim domu, chociaż zaprojektowanym w nowoczesnym stylu, projektantowi Pawłowi Ślęzakowi udało się stworzyć przyjazne miejsce do mieszkania. Duża, otwarta przestrzeń strefy dziennej oraz obszerne połacie okien doskonale oddają modernistyczną ideę domu, jako miejsca do mieszkania. Jednak intensywne barwy oraz ciepłe materiały wykończeniowe nadają wnętrzom domowego charakteru. 

Główną częścią projektu jest strefa dzienna o otwartym planie. Łączy ona w sobie funkcję salonu, kuchni i jadalni. Wysoka na dwie kondygnacje przestrzeń ograniczona została antresolą, na której zaaranżowane zostało miejsce do pracy oraz pokój gościnny. W części prywatnej znajduje się sypialnia połączona z garderobą oraz łazienką. Plan wnętrza domu daje poczucie swobody i oddechu, a jednocześnie zapewnia optymalne wykorzystanie metrażu budynku.

Nowoczesność w ludzkiej skali

Drewno w nowoczesnym wnętrzu 

W aranżacji wnętrza domu zastosowano dużo naturalnego drewna. Pojawia się ono w postaci drewnianych desek posadzki czy stopni schodów. Na uwagę zasługuje także stolarka w postaci podsufitowych belek, które podkreślają skosy sufitów. Białe ściany oraz duża i jasna przestrzeń pozwoliły na wprowadzenie ciemnych elementów wyposażenia. Zaproponowano ciemnoszare, minimalistyczne fronty zabudowy kuchennej oraz czarne krzesła okalające stół w jadalni. 

W strefie wypoczynkowej salonu znalazła się wygodna sofa oraz obszerna pufa. Komplet mebli wypoczynkowych stanął tuż przy drzwiach tarasowych, za którymi otwiera się przestrzeń ogrodu. Uzupełnieniem części salonu jest nowoczesny kominek wkomponowany w przestrzeń pod schodami. Nowoczesny salon uzupełniają wielobarwne grafiki, które zdobią ściany oraz kolorowe dodatki. Uwagę przyciąga też kwiatowa tapeta w korytarzu. 

W wysokich wnętrzach częstą trudnością bywa odpowiednio zaprojektowane oświetlenie. Jego rola nie ogranicza się tutaj wyłącznie do doświetlenia wnętrza – z pomocą dobrze rozmieszczonych opraw oświetleniowych oraz zmiennym natężeniu poszczególnych punktów świetlnych można estetycznie udekorować wnętrze. W podkarpacki domu architekt zaproponował równomiernie rozmieszczone nieduże kinkiety w postaci czarnych sześcianów. 

Nowoczesne wzornictwo zaproponowano także w strefie prywatnej. Sypialnia, garderoba i łazienka tworzą elegancką przestrzeń pełną wyszukanego designu. W prywatnej łazience domowników umieszczono centralnie ulokowaną, wolnostojącą wannę. Szare płyty o rysunku kamienia korespondują z drewnianą okładziną ściany. 

Wyraźnym akcentem kolorystycznym, który pojawia się w kolejnych wnętrzach domu, jest głębokie bordo. W strefie dziennej wykorzystano bordową tapicerkę pufy oraz dodatki, w sypialni bordo oblewa zasłony oraz tekstylia zdobiące łóżko. Intensywna barwa dobrze łączy się z neutralną bazą projektu – bielą, czernią i szarościami.

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego wnętrza w ludzkiej skali  

Nowoczesność w ludzkiej skali  - metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

autor projektu: Paweł Ślęzak

realizacja: 2020

lokalizacja: woj. podkarpackie

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!