Apartamenty ubrane w dzieła sztuki

Apartamenty ubrane w dzieła sztuki

Apartamentowiec ZŁOTA 44 zachwyca nie tylko swoją bryłą. Surowe wnętrza wypełnione zostały ponadczasowymi dziełami sztuki, nadając przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. 

Sztuka we wnętrzu staje się nowym trendem, wykorzystywanym w najbardziej luksusowych apartamentowcach. Przestrzeń często nie wymaga dodatkowych dekoracji – malarstwo i rzeźba bronią się same. Projektanci coraz częściej podejmują współpracę z artystami, którzy dopasowują swoje prace do klimatu wnętrza. To właśnie polska sztuka stanowi podstawę aranżacji apartamentów w ZŁOTA 44 w Warszawie. We wnętrzach znaleźć można oryginalne i unikatowe prace pochodzące ze zbiorów Leonarda Gallery oraz prace Oskara Zięty.

 ZŁOTA 44 to najwyższy budynek mieszkalny w całej Unii Europejskiej, zaprojektowany przez architekta Daniela Libeskinda. W swoim wnętrzu kryje aż 287 luksusowych apartamentów rozmieszczonych na 52 piętrach. Z okien mieszkań rozciągają się panoramiczne widoki na stolicę. Wyjątkowe apartamenty wymagały wyrafinowanej aranżacji, nic dziwnego, że sięgnięto po prace najlepszych polskich artystów. Projekty wnętrz poszczególnych apartamentów wykonały znane polskie pracownie architektoniczne, takie jak KOOKU czy AKSONOMETRIA.

 

Apartamenty ubrane w dzieła sztuki czyli wnętrza ZŁOTA 44

Sztuka we wnętrzu 

Projektując wnętrze mieszkalne za sukces należy uważać uzyskanie efektu przyjaznej atmosfery – miejsca, w którym chce się przebywać. Kiedy do wnętrza wprowadzamy sztukę wysoką, łatwo o przesadnie surowy, galeryjny klimat. W projektowanych apartamentach wybrane zostały takie prace, które wpisują się w indywidualny styl i charakter każdego z pokazowych apartamentów. Jednocześnie luksusowa przestrzeń zdaje się być przytulna i pełna ciepła. 

Z pozoru surowe wnętrza o odkrytych betonowych sufitach i filarach konstrukcyjnych stanowią ascetyczne tło dla prac wielkich artystów. Aby ocieplić wnętrze wprowadzono elementy naturalnego drewna, takie jak ułożony w jodełkę parkiet, czy stolarka. Biel ścian oraz ograniczona paleta barw nie konkuruje z eksponowanymi dziełami oraz imponującymi widokami za obszernymi oknami. 

W apartamentowcu można podziwiać malarstwo artystów, takich jak Jacek Maślankiewicz, Magdalena Mosakowska czy Kacper Dudek. Pojawiają się fotografie Jarka Madejskiego i prace Piotra Czajkowskiego. Wisienką na torcie są rzeźby autorstwa Krzysztofa Renesa i Jarosława Borka. Wyjątkowe wyposażenie to w dużej mierze projekty Oskara Zięty, którego prace zdobią przestrzenie licznych muzeów na całym świecie. Ikony nowoczesnego wzornictwa, takie jak krzesło Plopp, lustro Rondo 120 czy parawan Sonar Inox to wyposażenie godne najbardziej luksusowych apartamentów.

Zobacz galerię zdjęć apartamentu ubranego w dzieła sztuki, czyli wnętrza ZŁOTA 44 

Apartamenty ubrane w dzieła sztuki czyli wnętrza ZŁOTA 44 – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrza apartamentów pokazowych

inwestor: BBI Development SA, AMSTAR

realizacja: 2020

lokalizacja: ul. Złota 44, Warszawa

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!