Elegancja bez zbędnego przepychu w hotelu AC Marriott w Krakowie

Elegancja bez zbędnego przepychu w hotelu AC Marriott w Krakowie

Architekci z pracowni Tremend ubierają wnętrza hotelu AC Marriott w Krakowie. Hotelowa przestrzeń wypełniona będzie sztuką i luksusowym wyposażeniem. Wszystko to w wyrafinowanym wydaniu i bez zbędnego przepychu. 

Nowy hotel AC Marriott powstaje w Krakowie przy alei 3 Maja, w bezpośredniej bliskości Parku Jordana i Błoni Krakowskich. Będzie to największy obiekt sieci w całej Europie, oferujący gościom aż 300 pokoi. Projekt wnętrz obiektu opracowała pracownia Tremend, która znana jest z cieszących się uznaniem realizacji wnętrz publicznych. Jedną z nich była aranżacja wnętrza hotelu Novotel Centrum w Poznaniu – w projekcie architekci postawili na nowoczesne wzornictwo z klimatem. Kolejne hotelowe wnętrza, które oddano w ręce pracowni Tremend, zaprojektowane zostały w zgoła innym stylu. Obiekt wypełniony będzie eleganckim i wyrafinowanym designem w okrasie szlachetnych materiałów wykończeniowych. 

Hotel oprócz bogatej oferty noclegowej oferować będzie część konferencyjną i miejsce co-workingowe. Przewidziano sześć sal konferencyjnych, z których największa będzie mogła zostać podzielona na dwie części. Nie zabraknie również basenu, siłowni oraz rozbudowanej strefy SPA. Uzupełnieniem oferty dla gości hotelu będzie sklep oraz biblioteka.

Elegancja bez zbędnego przepychu w hotelu AC Marriott w Krakowie

Wnętrza inspirowane naturą 

Założeniem projektu było zachowanie stylistycznej spójności z innymi obiektami inwestora. Zaproponowano wyrafinowaną, elegancką, a przy tym pozbawioną przepychu koncepcję wnętrza. Całość utrzymana została w duchu luksusowego minimalizmu. Architekci zaproponowali przyjemną, naturalną paletę barw, która sprzyja relaksowi. Posłużono się brązami, ciepłą bielą oraz paletą beżów. W ten sposób powstała ponadczasowa kompozycja będąca idealnym tłem dla wprowadzonej do wnętrza hotelu sztuki. Uwagę przyciąga też dekoracyjne oświetlenie oraz zielone rośliny – ozdobne monstery i wertykalne ogrody.

 

Elegancja bez zbędnego przepychu w hotelu AC Marriott w Krakowie

Hotel klasy premium 

Wnętrza hotelu zaprojektowane zostały z rozmachem odpowiednim obiektowi klasy premium. Po przekroczeniu progu obiektu znajdziemy się w recepcji wyposażonej w dekoracyjną, pozłacaną instalację. Tuż obok znajdzie się przestrzeń baru – idealnego miejsca do krótkiego relaksu po podróży. Masywna, kamienna bryła baru otoczona zostanie eleganckimi, wysokimi hokerami. We wnętrzach zaproponowano jasne siedziska w towarzystwie stolików na lekkich stelażach. Regały o drewnianych półkach i stalowych konstrukcjach wykorzystane zostaną do eksponowania książek i eleganckich dodatków. Hotel wypełniać będzie sztuka, która niespodziewanie pojawi się w niszach i biblioteczkach. Subtelna kolorystyka sprawia, że rzeźby i obrazy przyciągną uwagę gości. 

Także część konferencyjna hotelu zaprojektowana została z wykorzystaniem subtelnej palety barw i prostych form. Detale wprowadzą przytulny klimat, zaś wykładzina, ciężkie zasłony i drewniane okładziny ścienne ocieplą wnętrza. Konsekwencja kolorystyczna widoczna jest też w przestrzeni SPA. Brązy i beże uzupełnia duża ilość drewna, a jako dodatek zaproponowano naturalną ozdobę w postaci zielonej ściany.

Zobacz galerię zdjęć eleganckiego hotelu AC Marriott w Krakowie 

Elegancja bez zbędnego przepychu w hotelu AC Marriott w Krakowie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze hotelu

inwestor: Grupa Portfel Inwestycyjny

pracownia: Tremend

projekt: 2020

lokalizacja: Kraków

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!