Nowoczesne wnętrze domu według pracowni JAI ARCHITEKCI

Nowoczesne wnętrze domu według pracowni JAI ARCHITEKCI

Wnętrze domu jednorodzinnego zaaranżowane zostało przez pracownię JAI ARCHITEKCI w stylu nowoczesnym. Mimo tego przestrzeń jest ciepła i przytulna, a wszystko to za sprawą stonowanej kolorystyki i drewnianych akcentów. 

Dom jednorodzinny o powierzchni 200 m2 mieści się w malowniczej kotlinie jeleniogórskiej. Zielone otoczenie i niewielki spadek terenu działki tworzą doskonałe otoczenie dla nowoczesnego budynku. Wnętrze domu ubrane zostało w nowoczesne materiały wykończeniowe i eleganckie wzornictwo. Autorem projektu aranżacji wnętrza jest architektka Iwona Świtalska z pracowni JAI ARCHITEKCI. Projektantka zadbała o to, by wnętrze miało duszę. 

W aranżacji zaproponowano nowoczesny styl, a zastosowanie drewnianych akcentów miało na celu stworzenie atmosfery ciepła i przytulności. Drewno dzięki swojej naturalnej fakturze kontrastuje z detalami form ścian czy stolarki. Dzięki temu przestrzeń stała się bardzo przyjazna i domowa. Zdecydowano się na stonowaną kolorystykę, aby podkreślić elementy wyposażenia oraz dekoracji.

 

Nowoczesne wnętrze domu według pracowni JAI ARCHITEKCI

Nowoczesny salon 

Projektując nowoczesny salon najczęściej decydujemy się na połączenie go z kuchnią i jadalnią. W ten sposób powstaje otwarta przestrzeń dzienna. Ważnym jest określenie funkcji, jakie spełniać ma pomieszczenie. Architektka upewniła się, czego inwestorzy oczekują od wnętrza, proponując funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania. Dzięki znacznemu metrażowi łatwo było wydzielić poszczególne części strefy dziennej. Przestronna kuchnia wyposażona została w minimalistyczną zabudowę oraz praktyczną wyspę. Zestawienie naturalnego drewna frontów wysokich szafek z głęboką czernią sprzętów kuchennych stwarza bardzo nowoczesny efekt. 

Salon zaaranżowany został po drugiej stronie pomieszczenia. Zaaranżowano tam wygodny kącik do odpoczynku wyposażony w komplet mebli tapicerowanych. Ścianę telewizyjną wzbogaca obecność nowoczesnego kominka. Salon i kuchnię łączy umieszczona pomiędzy nimi część jadalniana z obszernym drewnianym stołem.

Nowoczesne wnętrze domu według pracowni JAI ARCHITEKCI

Doświetlenie przestrzeni domu 

Przygotowując projekt wnętrza szczególną uwagę poświęcono oświetleniu. W ciągu dnia przestrzeń wewnątrz budynku jest dobrze doświetlona dzięki wpadającym przez duże przeszklenia promieniom słońca. Projektantka zadbała jednak, aby po zmroku pomieszczenia nabrały kameralnego, a przy tym nowoczesnego charakteru. Przy wyborze opraw oświetleniowych każdy detal miał znaczenie – kąt świecenia lampy, umiejętność wtopienia się światła w przestrzeń, bądź wręcz przeciwnie – zaakcentowanie przy jego pomocy wybranego obiektu. 

Dla strefy wypoczynku zaproponowano miękko rozświetlone ściany. W strefie posiłków oprawy świecące ponad stołem zapewniają komfortowe wspólne posiłki. Jako oświetlenie ogólne zastosowano szynoprzewody z reflektorami o nienarzucającej się formie, które doskonale wpisują się w nowoczesną estetykę wnętrza.

Zobacz galerię nowoczesnego wnętrza domu według pracowni JAI ARCHITEKCI 

Nowoczesne wnętrze domu według pracowni JAI ARCHITEKCI – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: JAI ARCHITEKCI 

autorka projektu: Iwona Świtalska

realizacja: 2020

lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

projektowana powierzchnia: 200 m2

zdjęcia: Rafał Kotylak

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!