Projekt nowoczesnego apartamentu od Hilight Design

Projekt nowoczesnego apartamentu od Hilight Design

Projekt wnętrza apartamentu spod pióra Hilight Design zaskakuje. Subtelnie potraktowane przestrzenie przenikają się z wyraźnymi i mocnymi wtrąceniami. Oto wnętrza, w których naprawdę się dzieje. 

Pracownia Hilight Design nie od dziś raczy nas wysmakowanymi pomysłami na wnętrza. Gustowne przestrzenie domu w Otwocku, czy apartamentu w Warszawie zachwyciły nas pięknym wzornictwem i wyszukanymi materiałami wykończeniowymi. Nie mogło być inaczej także tym razem – w najnowszym projekcie pracownia pokazała, jak w estetyczny sposób połączyć wyważoną elegancję z odważnymi i „mocnymi” pomysłami. Projekt 110-metrowego apartamentu zachwyca na każdym kroku.

Projekt nowoczesnego apartamentu od Hilight Design

Elegancki salon z kuchnią 

Sercem apartamentu jest przestronna strefa dzienna, która połączyła funkcje salonu, kuchni oraz jadalni. Jasna przestrzeń doświetlona jest dzięki dużym przeszkleniom. Tutaj dominuje naturalne drewno zestawione z dużymi płaszczyznami. Przestrzeń kuchni podkreślona została dodatkowo poprzez wykorzystanie podwieszanego drewnianego sufitu oraz ciemnych płyt posadzki. Te same płyty o jasnym żyłkowaniu przyozdobiły strefę wejściową. W ten sposób projektanci uniknęli podziałów pionowych, optycznie oddzielając od siebie poszczególne strefy pomieszczenia. 

Prosta i minimalistyczna forma zabudowy kuchennej koresponduje z masywną bryłą wyspy. W dalszej części pomieszczenia zaproponowano stół jadalniany. Centralnym elementem projektu strefy dziennej jest jednak elegancka, rozłożysta sofa w subtelnym, rdzawym odcieniu. Ściana telewizyjna wykończona została czarną okładziną – wysoki połysk tworzy kontrapunkt dla matowych powierzchni drewna i ciemnych płyt.

Projekt nowoczesnego apartamentu od Hilight Design

Odważny projekt łazienki 

Podczas gdy strefa dzienna apartamentu potraktowana została w sposób elegancki, ale i wyważony, w łazienkach architekci pozwolili sobie na dozę szaleństwa. Jedna z nich zdominowana jest przez mocną i drapieżną czerń, która przenika pomieszczenie. W ciemnej przestrzeni wyróżnia się okładzina strefy mokrej prysznica. Druga z łazienek, choć jasna również wciąga nas do środka. Wyraźne, ciemne pociągnięcia na białych płytach dają zaskakujący efekt. Obie łazienki choć różne, są efektem tej samej koncepcji, która ma przyciągać wzrok i zadziwiać. 

Sypialnia zaprojektowana została tak, by tworzyć miejsce sprzyjające relaksowi. Jednak i tutaj nie brakuje wyraźnego, eleganckiego pomysłu na przestrzeń. Obszerne łóżko ustawiono na tle ściany wykończonej designerską fototapetą. Grafika przedstawia motyw kamienia – ponadczasowe piękno i surowość skał idealnie komponują się z zaproponowaną stylistyką.

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego apartamentu od Hilight Design 

 

Projekt nowoczesnego apartamentu od Hilight Design – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze apartamentu

inwestor: prywatny

pracownia: Hilight Design 

projekt: 2020

projektowana powierzchnia: 110 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!