Projekt mieszkania dla dwojga w Gdyni

Projekt mieszkania dla dwojga w Gdyni

Ten projekt mieszkania to propozycja wnętrza pełna niespodzianek. Naturalne materiały i paleta barw idą w parze z kreatywnymi rozwiązaniami, zaproponowanymi przez pracownię ANIEA.

Nie jest łatwym zaprojektować mieszkanie dla dwojga, kiedy jego lokatorami ma być para niezależnych i aktywnych osób. Nieduży metraż często każe sięgać po kreatywne rozwiązania na stworzenie wygodnej i estetycznej aranżacji. Nie inaczej było w przypadku projektu mieszkania dla dwojga autorstwa Andrzeja Niegrzybowskiego z pracowni ANIEA. Projektowane mieszkanie znajduje się w inwestycji Silva zlokalizowanej niemal w śródmieściu Gdyni, a jednocześnie w bezpośredniej bliskości zielonych, nadbałtyckich terenów. W mieszkanie mierzącym zaledwie 55 m2 architektowi udało się zamknąć wszystko, co niezbędne, a jeszcze dużo więcej.

 Założeniem było stworzenie przestrzeni, która pełniłaby rolę wygodnego schronienia po intensywnym dniu w mieście. Kluczowym było takie opracowanie układu funkcjonalnego, aby jak najlepiej wykorzystać każdy metr kwadratowy. Inwestorom zależało na utworzeniu możliwie obszernej strefy dziennej, która łączyłaby w sobie salon, kuchnię oraz jadalnię. W pozostałych pomieszczeniach mieści się łazienka oraz sypialnia domowników.

Projekt mieszkania dla dwojga w Gdyni

Ukryta jadalnia 

Pierwszym ciekawym rozwiązaniem zaproponowanym w projekcie mieszkania w Gdyni jest przestrzeń jadalni. Zamiast tradycyjnego stołu, architekt zaproponował stół, który chowa się w ścianie. Czarna sklejka, którą obłożono ścianę pomiędzy kuchnią i strefą relaksu, skrywa w sobie blat stołu, do którego wystarczy dostawić krzesła, aby w przestrzeni pojawiło się wygodne miejsce dla wspólnych posiłków. Kiedy jadalnia zostaje ukryta, strefa dzienna staje się bardziej przestronna. Wrażenie optyczne powiększenia przestrzeni dają też ukryte elementy zabudowy meblarskiej, dające jednocześnie sporą przestrzeń do przechowywania. 

Zarówno w strefie dziennej jak i w innych pomieszczeniach dominuje drewno o naturalnym wybarwieniu. Zestawiono je ze sklejką szkutniczą liściastą zarówno w kolorze naturalnym, jak i z białym gradientem. Kompozycja kolorystyczna uzupełniona została wszechobecną bielą, a także paletą szarości i ciemnymi, grafitowymi dodatkami.

 

Projekt mieszkania dla dwojga w Gdyni

Sypialnia pełna schowków 

Kolejnym rozwiązaniem, które zwraca uwagę, jest zaproponowana w sypialni podniesiona podłoga. Podest skrywa w sobie dodatkową przestrzeń do przechowywania – w formie otwieranych skrytek oraz wysuwanych szuflad. Na podeście zaaranżowano przestrzeń do spania, a także umieszczoną pod oknem wysoką szafę. 

Minimalistyczna przestrzeń łazienki o niewielkich rozmiarach ubrana została szarości. W purystycznej kompozycji pojawia się nowoczesna armatura łazienkowa o zgeometryzowanych bryłach. Pięknie prezentuje się prysznic typu walk in, którego przestrzeń wyróżnia się krystaliczną bielą. Pod prysznicem zaproponowano wyszukany taboret z ciosanego drewna, który nawiązuje do naturalnych dodatków pojawiających się w pozostałych częściach projektowanego mieszkania.

 Zobacz galerię zdjęć mieszkania dla dwojga

Projekt mieszkania dla dwojga w Gdyni – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: ANIEA

autor projektu: Andrzej Niegrzybowski

projekt: 2019

realizacja: w trakcie

lokalizacja: Gdynia

projektowana powierzchnia: 55 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!