W warszawskim mieszkaniu biel splata się z czernią, a nietypowy układ przestrzeni potęguje kameralny charakter wnętrza. Retro dodatki i plakaty są tutaj kropką nad i.
Aranżowane mieszkanie znajduje się w warszawskiej 19 Dzielnicy – nowoczesnym osiedlu zaprojektowanym przez pracownię JEMS Architekci na terenach poprzemysłowych Woli. Właściciele 53-metrowego mieszkania poprosili o projekt wnętrza architektkę Agatę Browarczyk z pracowni Agata Browarczyk Studio. Projektantka zaproponowała zupełnie niecodzienną koncepcję wnętrza o efektowym podziale przestrzeni i kreatywnych rozwiązaniach funkcjonalnych. Wnętrze pełne jest smaczków i detali, które nadają aranżacji pazura.
To, na co od razu zwracamy uwagę po wejściu do mieszkania, to otwarty plan przestrzeni. Strefa wejściowa płynnie przechodzi w strefę dzienną, łączącą w sobie kuchnię, jadalnię i salon. Jednak nie ma mowy o oczywistościach – przestrzeń została efektownie, a zarazem praktycznie podzielona poprzez odpowiednie usytuowanie brył mebli i zastosowanie ażurowej konstrukcji regału. Również sypialnia pozostaje częściowo otwartym pomieszczeniem, dzięki ukryciu jej za szklanymi drzwiami.
Chociaż mieszkanie jest nieduże, projektantce udało się zaproponować sporą przestrzeń do przechowywania. Szafy i schowki zaczynają się już w strefie wejściowej. Biała zabudowa rozciąga się stąd dalej ku kuchni, płynnie przechodząc w zabudowę aneksu kuchennego. Meble zostały wkomponowane w przestrzeń, a dynamizuje je kolorystyka (matowe białe oraz dębowe, czernione fronty szafek). W przestrzeni kuchni znalazło się miejsce również dla praktycznej wyspy kuchennej.
Oddzielenie salonu od strefy jadalni i kuchni przy pomocy ażurowego regału pozwoliło na wyeksponowanie licznych dodatków i dekoracji. W tej części mieszkania zaaranżowana została wygodna strefa salonu. Pojawia się tu obszerna szara sofa, ustawiona naprzeciwko drzwi prowadzących do sypialni. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie ponad drzwiami ekranu projektora. W ten sposób udało się zrezygnować z tradycyjnej ściany telewizyjnej, zachowując jednocześnie możliwość organizowania wieczornych seansów filmowych. A wszystko to bez straty przestrzeni.
Mieszkanie pełne jest wyszukanych detali, takich jak plakaty w stylu retro, które zdobią białe ściany. Na półkach regału pojawiają się minimalistyczne dekoracje i książki. Na uwagę zasługuje też dobór materiałów – naturalny kamień na blatach i ścianie w kuchni nadaje aranżacji szlachetnego wyrazu. Wyszukany charakter kompozycji budują kontrastowe zestawienia czerni i bieli, zaś całość ociepla klasyczny parkiet ułożony we francuską jodełkę. Drewno w karmelowym odcieniu połączone z żywą zielenią roślin daje przyjemny, kameralny efekt końcowy.
|
|
|
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Agata Browarczyk Studio
realizacja: 2020
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 53 m2
zdjęcia: Martyna Rudnicka
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Wnętrze apartamentu w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy zachwyca dopieszczonym...
czytajDuży dom jednorodzinny z basenem jest azylem dla młodej rodziny...
czytajInspirujące, dynamiczne, zaskakujące – tymi słowami najprościej można opisać mieszkanie...
czytajMieszkanie w Poznaniu wyróżnia trudny, wydłużony plan lokalu. Sprawdź, jak...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz