Industrialne wnętrze w wydaniu vintage

Industrialne wnętrze w wydaniu vintage

Loftowa surowość okraszona dodatkami w dawnym stylu potrafi pozytywnie zaskoczyć. Oto projekt wnętrza domu zaprojektowany w stylu „vintage loft” przez architektkę Agatę Kasprzyk-Olszewską z pracowni Loft Factory.

Lubimy takie projekty, które bawią się konwencjami i odważnie zestawiają ze sobą różne stylistyki. Do tej grupy śmiało możemy zaliczyć projekt wnętrza domu w Wawrze w Warszawie. 160-metrowa przestrzeń zaprojektowana została przez architektkę Agatę Kasprzyk-Olszewską z pracowni Loft Factory. Autorka projektu ubrała wnętrza w estetykę, której nadała trafną nazwę - „vintage loft”. Rzeczywiście, w projekcie umiejętnie połączone zostały elementy stylu industrialnego z motywami vintage. Wykorzystanie tego niecodziennego zestawienia było możliwe dzięki dużej swobodzie, jaką inwestorzy pozostawili projektantce. Wnętrze miało być artystyczne, z nutą retro i... zwyczajnie piękne. 

Industrialne wnętrze w wydaniu vintage

Zaczęło się od fotela 

Czasem inspiracje do powstania projektu pojawiają się znienacka. W tym przypadku koncepcja narodziła się na strychu ze starociami, gdzie właściciele znaleźli piękny, stary fotel. Wiedzieli już, że mebel musi stanąć w ich domu. Fotel stał się puntem wyjścia dla projektu wnętrza z duszą, a przy tym nie lada wyzwaniem. Aranżacja nowo wybudowanej przestrzeni w stylu vintage nie jest łatwym zadaniem – nietrudno uzyskać wrażenie sztucznego kostiumu. Jednak w przypadku domu w Wawrze udało się z powodzeniem połączyć kontrastujące ze sobą elementy tak, aby stworzyć spójną całość.

 

Industrialne wnętrze w wydaniu vintage

Kominek w stylu retro 

W projektowanym wnętrzu można wyróżnić otwartą strefę dzienną złożoną z salonu i kuchni. Zaszczytne miejsce zajmuje tutaj kominek w formie klasycznego białego pieca o okrągłym przekroju. Ten wyraźny akcent nadaje przestrzeni niebanalnego charakteru podkreślonego także przez inne dodatki, jak lustro w złoconej ramie. We wnętrzu pojawiają się też wyszukane meble o rattanowym wykończeniu. Są nimi krzesła przy jadalnianym stole, czy szafka pod ścianą telewizyjną. Kropką nad i są też elementy klasycznej sztukaterii, którymi obwiedziony został sufit strefy dziennej oraz parkiet o wzorze chevron.

Industrialne wnętrze w wydaniu vintage

Nowoczesny industrial 

Elementy retro to zaledwie uzupełnienie kompozycji, która w dużej mierze składa się z nowoczesnych mebli i dodatków w stylu industrialnym. Czarne, stalowe elementy wykorzystane zostały w zabudowie kuchennej, zaproponowano także masywną bryłę wyspy w kolorze czarnym. W centralnym punkcie salonu ustawiona została rozłożysta sofa. Nasycona zieleń dobrze komponuje się na tle szarości ścian i dywanu. Szlachetna paleta kolorystyczna, stanowiąca zestawienie czerni, bieli, szarości tworzy elegancki klimat wnętrza. 

W kolejnych pomieszczeniach pojawiają się powtarzające motywy przeszkleń oprawionych w czarne, metalowe szprosy. W korytarzu wykorzystano je do konstrukcji przepierzenia oddzielającego strefę wejściową od strefy dziennej. Motyw pojawia się też w łazience w formie szyby prysznica. Łazienki zasługują na szczególną uwagę. W jednej z nich zaproponowano zielone kafle retro w kształcie rybiej łuski, zestawione z beżowym gresem i jasnym drewnem szafki. W drugiej łazience zaprojektowano płytki przypominające drewniany parkiet, wykorzystane zarówno jako posadzka jak i jako okładzina ściany prysznica.

Zobacz galerię zdjęć industrialnego wnętrza w wydaniu vintage 

Industrialne wnętrze w wydaniu vintage – metryczka projektu 

projekt: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Loft Factory

autorka projektu: Agata Kasprzyk-Olszewska

projekt: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 130 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!