Dwupoziomowe mieszkanie w stylu skandynawskim

Dwupoziomowe mieszkanie w stylu skandynawskim

Jasna i otwarta przestrzeń mieszkania w Siechnicach jest efektem wprowadzenia do wnętrza antresoli. Dwupoziomowe mieszkanie pięknie prezentuje się w przytulnym, skandynawskim stylu. 

Styl skandynawski potrafi nadać wnętrzu ciepłego i domowego charakteru. Właśnie taki efekt udało się uzyskać we wnętrzu dwupoziomowego mieszkania w Siechnicach, którego właścicielami jest młode małżeństwo z dzieckiem. Rodzina poprosiła architektkę Anitę Niziałek z pracowni AN KONCEPT o zaaranżowanie przestrzeni tak, aby było przytulna i funkcjonalna. Projektantka postanowiła połączyć dobrze znany styl skandynawski z królującym od jakiegoś czasu stylem industrialnym. W ten sposób powstała ciekawa i niebanalna realizacja. 

Aranżowane mieszkanie charakteryzowało się znaczną wysokością, dzięki czemu wewnątrz znalazło się miejsce dla dwóch poziomów. Na antresolę prowadzą drewniane schody na stalowej konstrukcji samonośnej. Kolorystyka i materiały, z jakich zbudowano schody odpowiadają tym, które zaproponowano w pozostałej części mieszkania, tworząc spójną estetycznie całość. 

Forma schodów stanowiła od początku wyzwanie projektowe. Właścicielom mieszkania zależało, aby schody zajmowały jak najmniej powierzchni strefy dziennej mieszkania. Dwubiegowa, łamana konstrukcja została zaprojektowana w sposób niemal zintegrowany z zabudową kuchni. Na niedużym metrażu udało się nawet zmieścić wyspę kuchenną, która znalazła się pod stopniami.

Dwupoziomowe mieszkanie w stylu skandynawskim

Cegła w skandynawskim mieszkaniu 

W mieszkaniu króluje biel i naturalne drewno. Drewniana posadzka ozdabia salon oraz sypialnię, w kuchni wykorzystano drewniane blaty szafek. Oprócz tego do wnętrza wprowadzono rdzawą cegłę, która pojawia się w przestrzeni kuchni oraz miejscowo dekoruje ściany pozostałych pomieszczeń. Białe meble o klasycznej formie nadają wnętrzu sielski charakter, zaś ciepłe tkaniny wprowadzone w postaci obić siedzisk oraz zasłon dodatkowo ocieplają wnętrze. 

Projektantka postanowiła zdynamizować stylistykę poprzez wprowadzenie do wnętrza industrialnych detali. Surowa, stalowa konstrukcja schodów komponuje się z wysokimi hokerami ustawionymi przy kuchennej wyspie. Pod sufitem strefy dziennej zamontowano duże lampy o mosiężnych kloszach. Jedna z nich zamontowana została ponad dużym jadalnianym stołem. Tutaj też ustawiony został wygodny fotel obszyty szarą tkaniną, a w jego sąsiedztwie – pełna książek biblioteczka w otoczeniu zielonych roślin.

Zobacz galerię zdjęć dwupoziomowego mieszkania w stylu skandynawskim 

Dwupoziomowe mieszkanie w stylu skandynawskim – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: AN Koncept

realizacja: 2016

lokalizacja: Siechnice

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!