Willa z widokiem na morze brzmi jak spełnienie marzeń. Kiedy ubierzemy jej wnętrza w piękne wzornictwo i ciepłe materiały wykończeniowe, otrzymamy mały raj na ziemi. Taki właśnie stworzyła pracownia Colombe.
Sopocka willa zachwyca od progu. Wiekowy budynek zlokalizowany w bliskości Bałtyku charakteryzuje się ciekawym układem pomieszczeń oraz wyjątkowym detalem architektonicznym, oddającym dawnego ducha. Takim wnętrzom niewiele potrzeba – jasna, subtelna kolorystyka będzie stanowiła doskonałe tło dla wyszukanego wyposażenia. Z takiego założenia wyszła pracownia Colombe, projektując przestronną willę. Architekci w dużej mierze postawili na biel, jednak nie w surowej i chłodnej odsłonie, a w połączeniu z ciepłymi pastelami i naturalnym drewnem.
W znakomitej większości pomieszczeń podłogi ozdabiają stare, drewniane deski w naturalnym wybarwieniu. Białe i kremowe ściany gdzieniegdzie przyozdobiono elegancką lamperią. Klasyczne frezowanie ściennych paneli nawiązuje do ozdobnych form listw przypodłogowych oraz ościeżnic. Wysokie okna oraz stary, kaflowy piec doskonale uwypuklają historię tego miejsca. Interesującym jest również wykończenie otworu drzwiowego rozdzielającego część dzienną willi na dwie strefy. Ten subtelny podział dynamizuje przestrzeń, a jednocześnie daje efekt przestronności.
W części kuchennej architekci postawili na wyraźny akcent kolorystyczny. Głęboka, butelkowa zieleń pokrywa jedną ze ścian, doskonale komponując się z bielą marmuru oraz ciemnym blatem roboczym. Zieleń wykorzystana została również w subtelniejszej odsłonie, jako kolor obicia siedzisk, czy łóżka w sypialni. Wykorzystano też płyciny wykończone wzorzystą fototapetą przedstawiającą egzotyczną roślinność. Grafika świetnie koresponduje z zielenią, która wdziera się do pomieszczenia przez duże okno budynku.
Architekci udowadniają, że minimalizm może iść w parze z wyposażeniem w postaci antyków i wiekowych przedmiotów. Sopocka willa doskonale oddaje ducha minimalistycznego projektowania, a mimo tego we wnętrzu znajdujemy stare meble, jak ozdobne krzesła i fotele, czy dekoracyjną toaletkę na tłoczonych nogach. Meble wprowadzone z dbałością i uwagą pięknie prezentują się w otoczeniu wyszukanych dodatków. Każdy z przedmiotów zdaje się nieść ze sobą pewną historię.
Nadmorski klimat wnętrza wyczuwalny jest w niedużej łazience. Tam posadzka ułożona jest z mozaikowych kafli, a wnętrze dekorują małe muszle i pleciony dywanik. Eleganckie wyposażenie łazienki w postaci wolnostojącej wanny, czy ciekawych opraw oświetleniowych ładnie urozmaica aranżację. W pomieszczeniach pojawiają się też ratanowe meble nieodzownie kojarzące się z estetyką boho. Inspiracje odległymi kulturami dostrzec można w wybranych z uwagą rzeźbach i dekoracjach.
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Colombe
realizacja: 2019
lokalizacja: Sopot
zdjęcia: PION Studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W większości współcześnie aranżowanych wnętrz, kuchnia oraz pokój dzienny łączone...
czytaj54 lata temu pewna kobieta odwiedziła to miejsce po raz...
czytajJednym z najbardziej pożądanych rozwiązań we współczesnej kuchni jest wyspa....
czytajWe współczesnej architekturze coraz częściej wraca się do pomysłu dziedzińca...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz