Industrial & scandi w projekcie trójmiejskiego domu

Industrial & scandi w projekcie trójmiejskiego domu

Projektanci z pracowni ANIEA dają nam dowody, że styl industrialny i skandynawski mogą tworzyć połączenie idealne. Oto projekt wnętrza domu w Gdyni ubranego w biel, szarości i mocne akcenty. 

Styl skandynawski we wnętrzach wciąż się nie przedawnia. Północna estetyka zdaje się wchodzić do kanonu, zaś szczególnie dobrze prezentuje się w mariażu z innymi stylami. W prezentowanym projekcie architekt Andrzej Niegrzybowski z pracowni ANIEA postanowił zestawić ze sobą styl skandynawski z elementami industrialnymi. Wnętrza domu wypełniają jasna paleta kolorów, proste bryły wyposażenia oraz wyraźne, przykuwające wzrok akcenty rodem z loftowych przestrzeni. 

Projektowany dom zlokalizowany jest w Gdyni i mierzy 150 m2. Dom jest trzypoziomowy i mieści się w zabudowie szeregowej. Budynek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz centrum Gdyni jednocześnie. Bazą projektu jest subtelna kolorystyka opierająca się na zestawieniach bieli, szarości oraz naturalnego drewna. Ciepła estetyka inspirowana jest stylem skandynawskim w najlepszym jego wydaniu. 

Żeby przełamać klasyczną już stylistykę, projektant postanowił nadać kompozycji pazura poprzez zastosowanie wyraźnych akcentów inspirowanych surowym industrialem. Liczne czarne wtrącenia doskonale komponują się z bezkompromisową bielą. Czerń wykorzystano jako kolor stelaży mebli oraz opraw oświetleniowych. Na uwagę zasługuje też nowoczesny kominek w stylu industrialnym, który stanął w strefie dziennej. Forma kominka łączy w sobie przestrzeń paleniska z wysoką drewutnią.

Industrial & scandi w projekcie trójmiejskiego domu

Zielona ściana i cegła 

Jedynym akcentem kolorystycznym w projekcie jest zieleń, która pojawia się we wnętrzu w postaci wertykalnego ogrodu. Ściana wyłożona chrobotkiem reniferowym ożywia kompozycję, a jednocześnie nie wymaga niemal żadnej pielęgnacji. Porost nie przyciąga kurzu, więc jest idealny dla alergików, nie potrzebuje dostarczania wody, bo wilgoć pobiera z powietrza. Ta samowystarczalna roślina to idealny pomysł dla tych, dla których codzienna pielęgnacja roślin może być uciążliwa. 

W prezentowanym projekcie intensywna zieleń chrobotka zestawiona została z bieloną cegłą na ścianie. Cegła to nieodzowny element industrialnej przestrzeni, jednak tutaj zaproponowana została w wersji białej – doskonale wpisującej się w skandynawską stylistykę. Strefę dzienną urozmaicają także elementy wyposażenia z malowanego na czarno drewna. Drewniane kubiki znalazły miejsce jako siedziska przy kuchennej wyspie, a także jako stoliki kawowe w części salonu.

Industrial & scandi w projekcie trójmiejskiego domu

Przytulna strefa nocna 

Na piętrze zaaranżowana została strefa prywatna domowników. Także tutaj kontynuowana jest ciepła i subtelna estetyka zaproponowana na parterze domu. Pojawia się bielona cegła oraz jasne drewno. W łazience domowników wprowadzony został beton architektoniczny, którym wykończono podłogę oraz sufit. Faktura betonu wykorzystana została też na frontach szafki pod umywalką. Duże lustro oraz przeszklenie w metalowej ramie nadają wnętrzu przestronności.

Zobacz galerię zdjęć trójmiejskiego domu w stylu industrial & scandi 

 

Industrial & scandi w projekcie domu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu szeregowego

inwestor: prywatny

pracownia: ANIEA

autor projektu: Andrzej Niegrzybowski

projekt: 2019

lokalizacja: Gdynia

projektowana powierzchnia: 150 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!