Sprytne sposoby na ukrycie rur w łazience

Sprytne sposoby na ukrycie rur w łazience

Rury w łazience wyglądają brzydko, a ukryć je jest trudno. Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów, jak zrobić to sprytnie.

Chyba najpopularniejszym obecnie sposobem na ukrycie rur w łazience jest nadbudowa z karton-gipsu. Szczególnie łatwo można ukryć w ten sposób rury na suficie lub u szczytu ściany. Obudować można też wannę i okolice umywalki tak, by zakryć rury biegnące nad ziemią. Kosztem utraty kilkunastu centymetrów powierzchni może udać się zamaskować miejsca, w których biegną rury.

Rura ukryta pod siedziskiem

Ciekawym rozwiązaniem może być postawienie pod ścianą mebla do siedzenia, który ukryje biegnące pod nim rury. Można nawet dobudować specjalną okrytą marmurem lub obłożoną poduszkami wnękę-ławeczkę. Dodatkowym plusem w tym wypadku może być fakt, że ciepła zazwyczaj rura ogrzeje kamień czy metalową powierzchnię siedziska.

Rury w łazience można też ukryć w szafkach. To popularne rozwiązanie. Warto jedynie sprawdzić wcześniej, czy nie są to właśnie rury od CO i ciepłej wody. Często okazuje się, że w takiej szafce szybko zaczyna panować wilgotny i ciepły klimat, który sprzyja rozwijaniu się pleśni czy niszczeniu mebla.

Rury można ukryć nie tylko pod umywalką, ale też w innych miejscach dzięki wysokim szafkom pionowym, np. z lustrem. Rury można ukryć we wnętrzu, zyskując jednocześnie powierzchnię do przeglądania się. Warto też rozważyć możliwość zamówienia zabudowy łazienkowej na wymiar, która uwzględni wszystkie nietypowe wnęki czy wystające rury.

Rury w łazience

Docenić rury w łazience

Ostatni sposób na rury w łazience polega na ich... docenieniu. Jeśli są grube i biegną przez całą szerokość pomieszczenia, to trudno udawać, że ich nie ma. Być może da się je wykorzystać jako półkę pod ręczniki?

W większości łazienek rury malowane są na ten sam kolor, co ściany, w nadziei, że w ten sposób „wtopią się w tło”. Najczęściej tak się nie dzieje. Alternatywa to kolorowe kafelki na ścianie i rura powielająca jeden z tych kolorów. Może być nawet obudowana mozaiką czy pokryta metaliczną farbą. Jeśli będzie pasowała do barwy wiodącej we wnętrzu, stanie się nietypową ozdobą. Do niej można dokupić kolorowe dodatki w podobnych odcieniach, takie jak błękitne ręczniki, czy dywaniki.

Rury miedziane w polskich mieszkaniach zdarzają się dość rzadko. Jeśli jednak takie znajdują się we wnętrzu, warto odświeżyć je i wyeksponować wraz z dodatkami z miedzianym błyskiem. Na rurach można też montować systemy do wieszania np. miękkich lub wiklinowych koszy na ręczniki. W ten sposób zyskają one dodatkową funkcję.

Źródło: CORAM DIY

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!