Portugalia w sercu Wrocławia

Portugalia w sercu Wrocławia

Restauracja Martim wypełniona jest południowym duchem. Nie tylko zlokalizowanie lokalu na jednej z wrocławskich wysp, ale i wyszukana aranżacja wnętrza autorstwa biura projektowego BUCK.STUDIO przywołują skojarzenia z południowymi rejonami słonecznej Portugalii.

 Portugalia to miejsce, które kojarzy się z rozgrzanym słońcem, dobrym winem i znakomitą kuchnią. Nic dziwnego, że kraj ten stanowi częstą inspirację dla architektów wnętrz projektujących lokale gastronomiczne. Do śródziemnomorskich tradycji odwołano się we wnętrzu delikatesów A Mesa, teraz przyszedł czas na kawałek Portugalii w centrum Wrocławia. Wnętrze restauracji Martim zaprojektowało znane wrocławskie biuro projektowe BUCK.STUDIO. 

Restauracja zlokalizowana jest na wyspie, tuż nad brzegiem Odry. W menu lokalu znajdziemy klasyki portugalskiej kuchni, ale i inspiracje kulinarne z rejonów Indii, Brazylii, czy nawet Japonii. Architekci postawili na ciepłą paletę barw – nasycona, oceaniczna zieleń przeplata się z czerwonymi akcentami, symbolami bogatej kultury portugalskiego wina. Wprowadzono też odcienie beżu w postaci korka sprowadzanego z południowych rejonów tego kraju.

 

Portugalia w sercu Wrocławia

Nietypowy układ wnętrza 

W restauracji uwagę przyciąga nie tylko kolor, ale i niecodzienny układ funkcjonalny. Jeszcze zanim wejdziemy do lokalu, z poziomu ulicy przez duże przeszklenia możemy obserwować pracę szefów kuchni. Tuż przy wejściu, na froncie kuchni znajduje się chef's table, przy którym można porozmawiać z kucharzem. Surowe wyposażenie tej części restauracji wyposażone jest w stalowe regały na wino i industrialny bar. Wisienką na torcie są ceramiczne płytki nawiązujące klimatem do morskiego portu oraz posadzka z lastryko. 

Pierwszą część restauracji oddziela od sali konsumpcyjnej wykończony korkiem kredens z prostokątnym, geometrycznym podziałem i bordowymi detalami. Przechodząc dalej otwiera się przed nami przeszklona z trzech stron sala wypełniona stolikami. Goście mogą zjeść posiłek i napić się dobrego wina delektując się pejzażem rzeki i miasta. Granice między wnętrzem, a zewnętrzem zacierają się, a panoramiczne widoki odbijają się też lustrzanych powierzchniach lokalu. Podłoga ułożona została z podłużnych tekowych desek, zaś sufit przyozdobiono ciemnozieloną, perforowaną okładziną. Wszystko to sprawia, że goście mogą poczuć się jak na pokładzie statku pośród głębokiej wody.

Portugalia w sercu Wrocławia

Wnętrze dopięte na ostatni guzik 

W projekcie przygotowanym przez pracownię BUCK.STUDIO zadbano o najdrobniejszy detal. Wykonano nawet projekt zastawy stołowej oraz pełną identyfikację wizualną lokalu. Jej elementy nawiązują kolorystyką oraz materiałami do wyposażenia wnętrza, zaś grafika wykorzystuje symbole podróży. Ręcznie wykonane białe naczynia przyjechały wprost z rzemieślniczej, portugalskiej pracowni, podobnie jak ceramiczna dekoracja w narożnej witrynie przedstawiająca ławicę ryb.

Zobacz galerię zdjęć restauracji Martim- Portugalii w sercu Wrocławia 

Portugalia w sercu Wrocławia – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze restauracji

inwestor: restauracja Martim

pracownia: BUCK.STUDIO 

realizacja: 2019

lokalizacja: ul. Pomorska 1B, Wrocław

projektowana powierzchnia: 225 m2

zdjęcia: PION Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!