Moc ciemnych barw, czyli projekt apartamentu w Warszawie

Moc ciemnych barw, czyli projekt apartamentu w Warszawie

Jaki jest przepis na elektryzujące, wyraziste wnętrze mieszkania? Ciemne barwy połączone z klimatycznym oświetleniem – oto projekt autorstwa pracowni Hilight Design, któremu nie brakuje charakteru. 

Projektowany apartament zlokalizowany jest w Warszawie, a jego powierzchnia wynosi 70 m2. Inwestor oczekiwał wyrazistej i przykuwającej wzrok aranżacji wnętrza. Zwrócił się do specjalistów na polu nowoczesnej elegancji – architektów z pracowni Hilight Design. Studio projektowe ma na swoim koncie liczne realizacje, do których należy wnętrze mieszkania w czerni i bieli

W projekcie warszawskiego apartamentu architekci postawili na ciemne barwy, za pomocą których zbudowali niezwykle klimatyczne wnętrze. Aranżacja miała współgrać z aktywnym stylem życia właścicieli. Całość jest wygodna i komfortowa, a przy tym bardzo nowoczesna. Bardzo ważnym elementem projektu są wysokie przeszklenia w strefie dziennej, przez które do wnętrza wpada światło dzienne i powietrze. 

Sercem mieszkania jest salon połączony z zapleczem kuchennym oraz jadalnią. Architekci bardzo wyraźnie zarysowali strefy pomieszczenia, jednocześnie rezygnując z podziałów za pomocą ścian. W centralnym punkcie znajduje się modułowa sofa złożona z tapicerowanych kubików o uproszczonych formach. W sąsiedztwie wysokich okien zaaranżowano strefę jadalni. To tutaj stanął obszerny stół o oryginalnej podstawie. Na uwagę zasługuje również minimalistyczny aneks kuchenny z wysoką zabudową oraz niskimi szafkami nakrytymi blatem roboczym. Uzupełnieniem całości jest żywa zieleń rozmieszczona w masywnych donicach.

 

Moc ciemnych barw czyli projekt apartamentu w Warszawie

Motyw okręgu we wnętrzu 

Interesującym zabiegiem jest konsekwentne wykorzystanie kształtu okręgu w kolejnych pomieszczeniach apartamentu. W salonie u podnóża sofy pojawia się duży, okrągły dywan. W ukrytej za przesuwnymi drzwiami sypialni na ścianie obok łóżka zaproponowana została wyjątkowa dekoracja – świecący okrąg pięknie eksponujący subtelne wzory tapety. W obu łazienkach zaproponowano okrągłe lustra, które urozmaicają minimalistyczne wnętrza.

Moc ciemnych barw czyli projekt apartamentu w Warszawie

Światło we wnętrzu 

W apartamencie, w którym królują ciemne barwy, nie może zabraknąć dobrze zaprojektowanego oświetlenia. Duże znaczenie mają wysokie przeszklenia doświetlające strefę dzienną, jednak istotną rolę odgrywa również oświetlenie dekoracyjne. W projekcie zastosowano dużo punktów świetlnych o zróżnicowanej specyfice i natężeniu emitowanego światła. Dzięki temu wnętrze staje się ciepłe i przytulne, pozostając jednocześnie niezwykle eleganckim. Zastosowano zarówno estetyczne reflektory na szynach sufitowych, jak i ukryte w podwieszanych sufitach dające kameralne światło listwy led.

Zobacz galerię zdjęć apartamentu w Warszawie

Moc ciemnych barw czyli projekt apartamentu w Warszawie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze apartamentu

inwestor: prywatny

pracownia: Hilight Design 

projekt: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 70 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!