Projekt wnętrza domu inspirowany sztuką

Projekt wnętrza domu inspirowany sztuką

Punktem wyjścia dla projektu poznańskiego mieszkania autorstwa Podrys Studio była twórczość lokalnej artystki. Inspirowane naturą obrazy Katarzyny Malinowskiej zdobią ściany i stanowią źródło kolorystycznej inspiracji. 

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest w poznańskim Szczepankowie, w domu jednorodzinnym dwulokalowym. Powierzchnia użytkowa lokalu to blisko 104 m2. Do pracy nad aranżacją mieszkania właściciele zaprosili architektkę Magdalenę Świerczyńską z pracowni Studio Podrys. W swoim pomyśle na wnętrze projektantka postawiła na sztukę. Kluczową rolę w mieszkaniu odgrywać ma malarstwo poznańskiej artystki Katarzyny Malinowskiej, które przyozdabia ściany. Sztuka w połączeniu z bogactwem kolorów i faktur daje niecodzienny, wysmakowany efekt. 

Obrazy artystki charakteryzują się wielobarwnością i dużą plastycznością. Przedstawienia inspirowane przyrodą wyróżnia pastelowa kolorystyka uzupełniona silniejszymi akcentami. Przeważają ciepłe odcienie różu, subtelne błękity i turkusy. Wychodzące daleko poza realizm, artystka kreśli abstrakcyjne pejzaże przenosząc na płótno zapamiętane widoki gór, lasów i nieba.

Projekt wnętrza domu inspirowany sztuką

W różu i zieleni 

Architektka postanowiła wykorzystać estetykę, którą operuje malarka. Ubierając dom w róż i zieleń projektantka stworzyła odważną, a jednocześnie przytulną koncepcję wnętrza. W projekcie nie brakuje wzorzystych tapet oraz modnego od kilku lat lastryko. Całość uzupełniają złote dodatki w postaci opraw oświetleniowych, dekoracji oraz elementów mebli. 

Na parterze domu zaprojektowano kuchnię wraz z dużym salonem. To tutaj kolorystyka jest najodważniejsza. W części wejściowej oraz kuchennej podłoga oraz część ścian wykończona jest białym lastryko z kolorowym wypełnieniem. W salonie położono deskę warstwową. Uwagę przyciągają zabudowa meblowa o frezowanych frontach, która przypomina lamele, a także różowa zabudowa sufitowa wraz ze ścianami podkreślającymi miejsce na obrazy w salonie. Nowoczesne umeblowanie oraz kominek nadają projektowi bardzo współczesnego charakteru. 

Na piętrze zaproponowano urządzenie pomieszczeń prywatnych domowników. Tutaj zastosowano nieco spokojniejszą kolorystykę – przeważa zieleń w połączeniu z błękitem. Sypialnia ma być oazą spokoju i wyciszenia. Wykorzystano meble o prostej formie i tapetę nadającą wnętrzu wyszukanego charakteru. Łazienka ubrana została w zielone płytki ułożone w geometryczny wzór. Płytki uzupełnia tapeta w delikatnym odcieniu różu.

Zobacz galerię zdjęć domu inspirowanego sztuką

Projekt wnętrza domu inspirowany sztuką – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Studio Podrys

autor projektu: Magdalena Świerczyńska

projekt: 2020

lokalizacja: Poznań

projektowana powierzchnia: 103,9 m2

wizualizacje: Marcin Świerczyński

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!