Wnętrze ubrane w szmaragd

Wnętrze ubrane w szmaragd

Szmaragd dobrze prezentuje się w towarzystwie szarości i drewna – przekonamy się o tym w gdańskim mieszkaniu zaprojektowanym przez pracownię Raca Architekci. Elegancji aranżacji dodają wyszukane materiały wykończeniowe i szczotkowany mosiądz. 

Projektowane mieszkanie mierzy 79 m2 i znajduje się w Gdańsku. Za projekt wnętrza odpowiada pracownie Raca Architekci, znana między innymi z realizacji mieszkania na poddaszu. W projektach pracowni nie brakuje eleganckiego wzornictwa i szlachetnych materiałów wykończeniowych, a każda kompozycja dopracowana jest w najmniejszym detalu. W gdańskim mieszkaniu architekci postawili na zestawienie drewna z szarościami, jednak główną rolę w przedstawieniu odgrywa głęboki szmaragd. 

W planie mieszkania wyróżnić możemy otwartą strefę dzienną z salonem, kuchnią, jadalnią oraz komunikacją. Stąd też można dostać się na duży taras. Pozostałe pomieszczenia to sypialnia inwestorów z łazienką, a także pokój prywatny służący odpoczynkowi i mała łazienka dla gości. Zarówno w sypialni, jak i w pokoju prywatnym występują skośne sufity z dużymi oknami, które urozmaicają przestrzeń.

Wnętrze ubrane w szmaragd

Stonowana elegancja 

W gdańskim mieszkaniu projektanci wykazali się niezwykłą konsekwencją w doborze kolorów i materiałów. W strefie dziennej znakomitą część posadzki stanowią dębowe deski. Ze względów praktycznych w części wejściowej zastosowane zostały płyty lastrykowe, które rozciągają się także w kuchni. Lastryko od kilku lat wraca na salony, a w połączeniu z naturalnym drewnem tworzy estetyczną kompozycję. Dobrym dopełnieniem całości są kamienne płyty o wysokim połysku, które wykorzystane zostały jako blaty robocze oraz okładzina ściany w kuchni. 

Zarówno kamień, jak i lastryko pojawiają się też w łazience domowników, która oddzielona została subtelnie od sypialni przez zastosowanie przeszklonych drzwi. Przeszklenia mogą zostać przysłonięte praktyczną zasłoną, zapewniając tym samym większą prywatność. Wyszukana armatura łazienkowa oraz dodatki dają efekt luksusowego pokoju kąpielowego.

 

Wnętrze ubrane w szmaragd

Szmaragd i złoto 

Projektanci pokusili się o bardzo wykwintne połączenie głębokiego szmaragdu ze szczotkowanym złotem. Szmaragdowy odcień odnajdujemy niemal w każdym pomieszczeniu. W strefie dziennej ciemna barwa decyduje o podziale przestrzeni, oddzielając salon od jasnej kuchni. Ściana salonu ozdobiona została lamperią w nowoczesnym wydaniu, ponad którą zawieszono duże, okrągłe lustro. Szmaragd dobrze łączy się z ciemnymi elementami wyposażenia, jak okrągły stół jadalniany, czy wygodne fotele w skórze. 

Nieodzowną rolę w kompozycji wnętrza odgrywa szczotkowane złoto, które wykorzystane zostało jako subtelny akcent. Ramy luster, oprawy oświetleniowe, czy elementy mebli – pokryte eleganckim złotem nadają aranżacji wyszukanego sznytu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza ubranego w szmaragd

Wnętrze ubrane w szmaragd – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Raca Architekci 

realizacja: 2018

lokalizacja: Gdańsk

projektowana powierzchnia: 79 m2

zdjęcia: Tom Kurek

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!