Grzejnik w kolorze

Grzejnik w kolorze

Białe złoto, brąz, czerń, klasyczne złoto, perłowa czerń oraz perłowy brąz – kolorowe grzejniki stają się ważnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach.

Nowe barwy grzejników Jaga pojawiają się rzadko, ponieważ podstawowa paleta kolorystyczna jest mocno rozbudowana. (Większość grzejników ściennych i dekoracyjnych belgijskiego producenta dostępna jest w gamie blisko 70 kolorów.) Tym razem jednak producent „obdarował” jeden z grzejników aż czterema nowymi kolorami. Kolory, podobnie jak grzejnik, są niezwykłe, ponieważ jest to: białe złoto (RAL 140-M), klasyczne żółte złoto (RAL 260-M), matowa czerń (RAL 9005) oraz matowy brąz (RAL 330-4). W nowych wykończeniach grzejnik wygląda jeszcze bardziej artystycznie i awangardowo – to celowe działanie producenta zgodne z ideą „Awake the Artist”, w myśl które codzienne przedmioty postrzegane są jako dzieła sztuki użytkowej. Otaczając się pięknymi przedmiotami i urządzeniami otwieramy swój umysł i z większą wrażliwością postrzegamy świat.

Artystyczny wymiar ma niebagatelne znaczenie w przypadku relacji człowieka z przedmiotem (urządzeniem) – także z grzejnikiem. Chodzi o to, że z piękną estetycznie rzeczą łatwiej nawiążemy emocjonalną więź i będzie ona trwalsza niż w przypadku rzeczy, która pozbawiona jest pierwiastka artystycznego. Poza tym z pięknym grzejnikiem trudniej będzie nam się rozstać, dzięki czemu potencjalnie przedłużymy jego „życie”.

Perłowa czerń oraz perłowy brąz to wykończenia, które dołączyły do gamy kolorów specjalnych grzejników dekoracyjnych belgijskiego producenta. Cechą charakterystyczną nowych kolorów jest satynowy połysk uzyskany poprzez dodatnie do lakieru mikroskopijnych błyszczących drobinek.

Ciekawostką jest to, że kolor perłowego brązu został stworzony specjalnie na potrzeby jednego z grzejników dwa lata temu, jednak wykończenie to okazało się być na tyle atrakcyjne dla klientów, że producent zdecydował się zaproponować w nim również inne grzejniki.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!