Piękne wnętrze mieszkania w Poznaniu z antresolą

Piękne wnętrze mieszkania w Poznaniu z antresolą

W poznańskim mieszkaniu znajdziemy wszystko, co decyduje o dobrym projekcie wnętrza. Oryginalna wizja przestrzeni, ciekawe rozwiązania funkcjonalne i wyszukane wyposażenie sprawiają, że aranżacja, wykonana przez pracownię UGO Architecture - zachwyca. 

Mieszkanie z antresolą to marzenie wielu. Taka konstrukcja pozwala nie tylko na praktyczne wykorzystanie przestrzeni, ale też zdynamizowanie wnętrza. Wielopoziomowość, a przy tym otwarty plan wnętrza z antresolą decydują o dużym potencjale aranżacyjnym. Aby we wnętrzu mogła znaleźć się antresola służąca jako dodatkowa kondygnacja, konieczna jest odpowiednia wysokość pomieszczenia. Właśnie z takim wnętrzem przyszło się zmierzyć projektantom z pracowni UGO Architecture. Wysoki, skośny strop pozwolił na wydzielenie aż dwóch dodatkowych poziomów w poznańskim mieszkaniu.

 Projektując mieszkanie architekci niemal zupełnie zrezygnowali z tradycyjnych podziałów pionowych w postaci ścian. Wnętrze jest otwarte i pełne powietrza. Na poziomie parteru znajduje się otwarta strefa dzienna w postaci kuchni, jadalni, salonu oraz niewielkiej łazienki dla gości. Stąd też można dostać się na taras. Strefa kuchni została subtelnie oddzielona od strefy salonu poprzez wprowadzenie masywnej konstrukcji schodów, biegnących na pierwszy poziom. Tam zaaranżowano przestrzeń prywatną w postaci łazienki oraz sypialni. To jeszcze nie koniec – z łazienki możemy dostać się na najwyższy poziom mieszkania, tuż pod skosami. Tam wydzielona została przestrzeń z wanną, a prowadzi do niej pionowa drabinka.

Piękne wnętrze mieszkania w Poznaniu z antresolą

Detal ma znaczenie 

W mieszkaniu w Poznaniu każdy element aranżacji dobrany został z niezwykłą uwagą. Poczynając od klasycznej bazy w postaci drewnianego parkietu ułożonego w jodełkę i białych ścian, przez duże, czarne powierzchnie zabudowy kuchennej, czy bryły schodów, aż po niezwykłe umeblowanie i dodatki – każdy detal ma tutaj znaczenie. Sposobność do stworzenia oryginalnego wnętrza daje już sam plan mieszkania, bowiem w głównym pomieszczeniu jedne ze ścian ustawiona jest pod skosem. Architekci dostosowali do tego układu przestrzeń kuchenną, co nadało wnętrzu nieoczywistego looku. Na uwagę zasługuje tutaj wyspa kuchenna. Choć mebel zbudowany jest z masywnych modułów, ażurowy stelaż daje wrażenie lekkości. W zabudowie kuchennej wyróżnia się klasyczny model lodówki w miętowym kolorze. 

Okrągły stół w salonie zaprojektowany został z myślą o wspólnych posiłkach w większym gronie, jak i grach towarzyskich. Ciekawa bryła dwubiegowych schodów została przerwana, co nadaje jej dodatkowej efektowności. Jej niższa część wykorzystana została jako regał na książki i stojak na wino, który buduje kameralną i przytulną atmosferę w oddzielonej strefie salonu. We wnętrzu nie brakuje dzieł sztuki i przykładów najlepszego wzornictwa. Reprodukcja Moneta „Śniadanie na trawie” nonszalancko ustawiono za wygodną sofą. Piękne, barwione szkło polskich pracowni oraz klasyczne modele mebli, jak słynny fotel w sypialni sprawiają, że wnętrze zachwyca w najdrobniejszych detalach.

Zobacz galerię zdjęć mieszkania z antresolą

Piękne wnętrze mieszkania z antresolą – metryczka projektu

 typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: UGO Architecture

realizacja: 2020

lokalizacja: Poznań

projektowana powierzchnia: 90 m2

zdjęcia: PION Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!