Naturalne wnętrza studia Yoga Beat w Warszawie

Naturalne wnętrza studia Yoga Beat w Warszawie

To już druga siedziba studia Yoga Beat w stolicy. Wnętrze lokalu zachwyca naturalnymi materiałami i subtelną kolorystyką. Po raz kolejny projekt wnętrza opracowała pracownia Schudy studio. 

Studio jogi to miejsce, które w szczególny sposób powinno sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Przychodzimy tam, aby zatrzymać się i uciec na moment od wielkomiejskiego zgiełku. Z takich założeń wyszli inwestorzy oraz projektanci pracując nad koncepcją drugiej już siedziby Yoga Beat w Warszawie. Tak jak w przypadku pierwszej siedziby szkoły jogi, tak i tym razem projekt wnętrza wyszedł spod pióra architektów z pracowni Schudy studio, mającej na swoim koncie elegancją aranżację mieszkania na Mokotowie . Również tym razem projektanci postawili na wyważoną kolorystykę, która idzie w parze z filozofią, z jaką wiąże się działalność studia jogi. 

W nowej siedzibie architekci musieli zmierzyć się z trudnym planem lokalu – w centralnej części zlokalizowany jest pion z windą, przez co pomieszczenia użytkowe musiały zostać rozlokowane dookoła niego. Zaprojektowano dwie sale do ćwiczeń, zaś istotnym założeniem był taki układ pomieszczeń, który umożliwiłby połączenie obu sal w jedną przestrzeń. Dzięki temu właściciele szkoły mogliby wygodnie prowadzić warsztaty dla większych grup. Pomyślano także o odpowiednim podziale zaplecza sanitarnego – zaprojektowano większą szatnię dla pań oraz nieco mniejszą dla panów. Udało się także powiększyć łazienki tak, by zmieściły się w nich prysznice. W lokalu wydzielono też kącik kawiarniany, gdzie goście mogą przysiąść na rozmowę po ćwiczeniach. 

Sale do ćwiczeń rozdziela przesuwna ściana pomalowana na subtelny beżowy kolor. Mniejsza sala zamknięta została skośną ścianą, za którą znalazł się kącik odpoczynku. W ten sposób kawiarenka stała się przytulną przestrzenią, wycofaną nieco z ciągu komunikacyjnego. Wnętrze szkoły jogi sprawia wrażenie niezwykle przytulnego i kameralnego – przychodzący tutaj goście mogą poczuć klimat miejsca, w którym chce się przebywać nie tylko ze względu na dobrze prowadzone zajęcia.

Naturalne wnętrza studia Yoga Beat w Warszawie

Meksykańskie inspiracje 

We wnętrzach da się wyczuć odwołania do stylistyki dalekiego Meksyku. Nic dziwnego, bowiem wiele inspiracji przywiezionych zostało z Tulum przez inwestorów. Postawiono na naturalne materiały. Pojawiają się meble z rattanu i jasne drewno, doskonale komponujące się z bielą ścian i sufitów. Regał sprzedażowy skonstruowany został z odczyszczonych gałęzi o nieregularnych kształtach. Całość uzupełniają kaktusy i rozłożyste zielone rośliny posadzone w doniczkach. 

We wnętrzu można poczuć się jak w domu za sprawą ciepłych dodatków w stylu boho. Siedziska ozdabiają poduszki o etnicznych wzorach w kolorze ziemi. Pod sufitem, oprócz wiszących lamp o ażurowych oprawach, zawieszone zostały łapacze snów.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza studia Yoga Beat 

Naturalne wnętrza studia Yoga Beat w Warszawie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze studia jogi

inwestor: Yoga Beat

pracownia: Schudy Studio

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 232 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!